شنبه 23 مرداد 1395 – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با اندکی کاهش آلاینده ها در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت 24 گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با سه عدد کاهش در حد مجاز بوده و بر روی عدد 83 قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش میانگین غلظت آلاینده منواکسید کربن از 24 به 38 افزود: به رغم این افزایش، در این مدت میزان غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز از 67 به 56 کاهش یافته است.

رستگاری گفت: ایستگاه های اقدسیه(منطقه 1)، دانشگاه شریف (منطقه 2) و ستاد بحران- منطقه 7 با شاخص اعداد 115، 110 و109 آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: برهمین اساس ایستگاه های دانشگاه شهیدبهشتی(منطقه 1)،پیروزی(منطقه 13) و پونک(منطقه 5) با شاخص اعداد 49، 54 و60 کمترین آلاینده های جوی را در بین مناطق شهر تهران در این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی ) تعیین شده است.

کیفیت هوای تهران سالم است
دیگران را هم سهیم کنید

کاربر گرامی ؛ تِهدونی با هدف گردآوری و ارایه ی اطلاعات و اخبار اختصاصی تهران بزرگ، حرکت خود را آغاز کرده است و در حال گذر از مراحل ابتدایی و تکمیل اطلاعات می باشد، به مرور زمان مطالب تکمیل خواهد شد. یکی از اهداف تِهدونی این است که در تهران به دنبال هر چیزی که باشید، با جستجو در اینجا بیابید. تا رسیدن به این سطح از ارایه ی خدمات، همراهی و مشارکت شما موجب دلگرمی خواهد بود. هر مکانی در تهران از قبیل مکان عمومی، فروشگاه، شرکت، سازمان، خدمات، ورزشی، تفریحی، گردشگری و …. قابلیت ثبت شدن در تِهدونی را دارد، کافیست به “ثبت اطلاعات” مراجعه نمایید.

لینک کوتاه: http://tehdooni.com/besc8

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *