مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از نفوذ جریان‌های شمالی و هوای سرد به نوار شمالی کشور در روز آینده، خبر داد و افزود: در روز جمعه بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر تشدید می‌شود.

چهارشنبه 26 آبان 1395 ؛ به گزارش تِهدونی، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز با گذر موجی از نوار شمالی کشور بتدریج از غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاسته خواهد شد. در شمال غرب کشور نیز در بعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در شهرهای شمالی آذربایجان شرقی و غربی با بارش پراکنده نیز همراه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در سواحل غربی خزر نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود، افزود: بعدازظهر امروز با افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق شرایط برای تولید گرد و خاک و انتقال آن به مناطق مرزی غرب و شمال غرب کشور مهیا است، از اینرو روز پنجشنبه 27 آبان، در این مناطق پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر روز پنجشنبه بتدریج با نفوذ جریان‌های شمالی و هوای سرد به نوار شمالی کشور، در شمال غرب کشور ابرناکی، بارش پراکنده گاهی با وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد. در سواحل غربی خزر نیز ابرناکی وزش باد و بارش شروع می شود و بتدریج طی روز جمعه با تقویت بیشتر جریان‌های شمالی بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر تشدید شده و دریای خزر مواج خواهد شد و گستره بارش‌ها به بخش‌هایی از دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و شمال شرق کشور نیز خواهد رسید.

وزش باد در تهران

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در روز پنجشنبه 27 آبان، غبار محلی، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 20 و 10 درجه سانتیگراد و در روز جمعه 28 آبان، نیمه ابری، در بعدازظهر بارش پراکنده، همراه با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 19 و 9 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

باد و باران در راه تهران/ تشدید بارش‌های کشور از جمعه
دیگران را هم سهیم کنید
لینک کوتاه: http://tehdooni.com/j2vsj
Tagged on: