آسمان تهران نیمه ابری می شود

کافه ترافیک | نارمک

یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

آسمان تهران امروز تقریبا نیمه ابری در بعد از ظهر پیش بینی می شود به طوری که احتمال رشد ابر و بارش های خفیف نیز وجود دارد.

طی سه روز آینده با گذر موج نسبتا ضعیفی از جنوب کشور، در ساعات بعد از ظهر جنوب کرمان، برخی نقاط هرمزگان و سیستان و بلوچستان گاهی با رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق موقت پیش بینی می شود. از امروز تا اواخر هفته دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت و انتظار می رود که بیشینه دمای هوای تهران در روز چهارشنبه به حدود ۳۱ درجه سلسیوس برسد که در این صورت حدود ۵ درجه سلسیوس افزایش خواهد داشت و روز دوشنبه افزایش دما در سواحل خزر قابل توجه خواهد بود.
احمدی کارشناس هواشناسی گفت: نقشه های هواشناسی نشان می دهند که از نظر بارندگی با عبور موجی در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس، بخش هایی از مرکز و ارتفاعات البرز مرکزی برای امروز انتظار بارندگی داریم.
وی گفت: بیشترین بارندگی ها در دامنه های زاگرس در استان هایی مانند چهارمحال بختیاری، کهگلویه و بویر احمد بخش هایی از استان اصفهان و فارس پیش بینی می کنیم که این بارش ها عمدتا در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب با وزش باد موقت و رشد ابر و رعد و برق اتفاق می افتد.
در ارتفاعات مرکزی البرز شامل بخش هایی شمالی و ارتفاعات استان های قزوین و البرز، تهران، سمنان شرایط ناپداری را به شکل رشد ابر موقت در ساعات بعد از ظهر بارش های پراکنده و خفیف پیش بینی می کنیم.
در استان های غرب و مرکز کشور مثل همدان، مرکزی، لرستان، قم، کرمانشاه و بخش هایی از استان کردستان بارش باران به صورت خیلی خفیف می باشد.
وی افزود: از امروز تا پایان هفته روند افزایش دما را پیش رو خواهیم داشت افزایش دما در روز دوشنبه در سواحل شمالی کشورمان قابل توجه پیش بینی می شود که با توجه به رطوبت و شرجی بودن شدت گرما زیاد احساس می شود.
در تهران نیز تا آخر هفته دمای هوا افزایش خواهد یافت امروز دمای بیشینه حدودا ۲۷ تا ۲۸ درجه پیش بینی شده است و آسمان تهران امروز تقریبا نیمه ابری در بعد از ظهر پیش بینی می شود احتمال رشد ابر و بارش های خفیف نیز وجود دارد.
منبع: پارس نیوز
لینک کوتاه: https://tehdooni.com/BrWAG

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =