آشنایی با تغییرات ترافیکی در قلب تهران

کافه ترافیک | نارمک

شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ – همشهری آنلاین

منطقه ۱۲ تهران به‌عنوان قلب تاریخی و اقتصادی پایتخت و کشور در چند روز گذشته شاهد اجرای تغییرات ترافیکی در برخی از معابر این منطقه است.

این منطقه با وجود بازار بزرگ تهران و مراکز تاریخی و فرهنگی که از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری پایتخت به‌شمار می‌روند از جمعیت‌پذیرترین مناطق پایتخت در طول روز هستند. روزانه صدها هزار نفر برای کسب و کار یا بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این منطقه وارد قلب پایتخت می‌شوند.

این در حالی است که حضور گسترده جمعیت میلیونی در گوشه و کنار این منطقه موجب شده است تا دردسرهای زیادی نیز برای ساکنین این منطقه به‌وجود بیاید. از سوی دیگر اصلاح ترافیکی معابر و به‌طور کلی نگاه انسان‌محورانه به ترافیک شهری که در سال‌های گذشته مورد توجه شهرداری تهران بوده، موجب شده است تا پیاده‌راه‌های متعددی در اطراف بازار تهران یا دیگر خیابان‌های این منطقه مانند باغ سپهسالار به‌وجود بیاید. در گام جدید اجرای اصلاحات ترافیکی برای ارتقای کیفیت زندگی در این محدوده از شهر، شهرداری منطقه ۱۲ از روز عید سعید فطر تغییراتی را در جهت تردد برخی خیابان‌های این منطقه اجرایی کرده است.

شهردار منطقه ‌۱۲ درباره معابری که مسیر حرکتی در آنها تغییر کرده است، می‌گوید: این تغییر مسیر شامل خیابان‌های مجاهدین اسلام، ناطقی، ابن‌سینا و اجانلو است که از روز عید سعید فطر آغاز شده است. به‌گفته عابد ملکی این اقدام در راستای طرح انضباط شهری اجرا شده که مورد تأکید شهردار تهران است. شهردار منطقه ۱۲ تهران همچنین می‌گوید: به‌دنبال اجرای طرح ارتقای کیفیت زندگی در مرکز تاریخی تهران و همچنین بهبود وضعیت ترافیکی منطقه از طریق اولویت‌دهی به حمل‌ونقل عمومی؛ درنظر داشتیم با اولویت کاهش حجم عبوری از میدان بهارستان از یک سو و از سوی دیگر کاهش زمان و مسافت دسترسی به خیابان ایران و حذف تقاطع فخرآباد، تغییر مسیر ترافیکی را اجرا کنیم.

در طول یک هفته گذشته نیز تابلوهای اطلاع‌رسانی در معابر منطقه نصب شده است. همچنین اقداماتی چون برداشتن جداول وسط خیابان‌های مجاهدین اسلام و ابن‌سینا نیز قبل از عید فطر انجام شده است. البته با آغاز هفته و شروع روزهای کاری انتظار می‌رود بخشی از جمعیت مسافر این منطقه به‌دلیل ناآشنا بودن با مسیرهای جدید دچار مشکلات ترافیکی شوند. این در حالی است که با توجه به نقشه‌های روبه‌رو که جهت جدید تردد در معابر روی آنها مشخص شده می‌توان کمتر دچار دردسرهای ترافیکی شد.

آشنایی با تغییرات ترافیکی در قلب تهران

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/z6yku

دیدگاه‌تان را بنویسید:

2 × 5 =