اجرای طرح کاهش در انتظار رأی شورای عالی ترافیک‌

کافه ترافیک | نارمک

یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ – روزنامه همشهری

با جدیدترین شرط پلیس راهور برای عملی شدن طرح کاهش، شاید پاییز امسال شاهد اجرای این طرح ترافیکی جدید در پایتخت باشیم.

طرح کاهش (LEZ) جایگزینی علمی، تجربه‌ شده در ۲۲۵ نقطه اروپا و طرح بومی مؤثری در برابر طرح زوج و فرد‌ است. طرح زوج و فرد البته که قرار بود به‌صورت موقت چند‌ماه در تهران اجرایی شود و این اجرای موقت ۱۱ سال باقی ماند تا مشکلات فراوانی برای تردد خودروهای تهران ایجاد کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در جدیدترین اظهارنظر، اجرای طرح کاهش در شهر تهران را منوط به تعیین تکلیف شورای‌عالی هماهنگی ترافیک کشور کرد و گفت: اگر این طرح در این شورا به نتیجه رسید و تصویب شد، پلیس وارد سیر اجرایی آن می‌شود. سردار سیدتیمور حسینی درباره اینکه آیا اجرای این طرح که مجوز ورود خودروها به محدوده‌های ترافیکی براساس میزان آلایندگی‌شان را صادر می‌کند، امکان‌پذیر هست، گفت: به‌طور حتم زمانبندی مشخصی برای اجرا وجود دارد و پیش‌بینی‌های لازم درخصوص اجرای آن به‌عمل آمده و با اطمینان می‌توان گفت که قابلیت اجرایی دارد.

سیمفا؛ شاهدی بر اجرا
گمانه‌زنی‌ها درباره اجرای طرح کاهش از ابتدای پاییز در شرایطی است که سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) از پایان ‌ماه رمضان به دقت توسط پلیس عملی می‌شود. بدین‌ترتیب با استناد به سامانه یکپارچه معاینه فنی، پلیس راهنمایی و رانندگی در معابر شهری می‌تواند وضعیت معاینه فنی هر خودرو را کنترل کند و متخلفان به‌صورت مکانیزه توسط دوربین‌های نظارتی جریمه شوند. از سویی مبنای طرح کاهش، انجام معاینه فنی و کاربراتوری یا فرسودگی خودرو است.

در طرح کاهش، خودروها براساس تست آلایندگی معاینه فنی به ۴ کلاس آبی، سبز، زرد و قرمز تقسیم می‌شوند. خودروهای کلاس قرمز با سن بالاتر از فرسودگی از تردد در شهر منع می‌شوند و تردد آنها در کل شهر تهران در تمام ساعات شبانه‌روز و ایام سال ممنوع می‌شود. همچنین خودروهای کلاس زرد نباید در محدوده‌های طرح ترافیک در تمام ساعات شبانه‌روز تردد کنند‌ و تردد خودروهای سبز و آبی در محدوده طرح ترافیک آزاد است.

عدالت در زوج و فرد است؟
«بی عدالتی، فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، فقدان زیرساخت‌ها و تخلفات معاینه فنی» علل و مشکلات اعلامی پلیس برای عدم‌ اجرای طرح کاهش بود که رفته‌رفته هر یک از این مشکلات رفع شد اما هنوز مسئولان راهور تهران از بی‌عدالتی ناشی از اجرای طرح کاهش نگرانند.

طرح زوج و فرد از سال ۸۴ تا‌کنون در تهران به اجرا درآمده اما هیچ دستاورد مهمی برای شهر نداشته و ندارد. حذف تردد نیمی از خودروهای پایتخت در این محدوده تنها بر مبنای شماره پلاک انجام می‌گرفته و هیچ نظارت محیط‌زیستی دیگری بر ورود و خروج‌ها اعمال نشده است. بدین‌ترتیب یک خودروی آلاینده که عامل انتشار انواع گازهای آلاینده و مرگ‌‌آور برای شهروندان است طبق طرح زوج و فرد همپای خودروهای دارای معاینه فنی و غیرآلاینده می‌تواند در همه‌جای شهر به جز محدوده طرح ترافیک تردد کند. از سوی دیگر گاهی طرح زوج و فرد از در منازل اجرایی می‌شود که با اصول اولیه شهروندی در شهر ۹ میلیون نفری تهران منافات دارد. طرح کاهش اما سهم تردد را به‌خودروهای پاک می‌دهد و عدالت محیط‌زیستی را در شهر برقرار می‌کند.

آلودگی هوا یا تصمیم شورای‌عالی
با فرا رسیدن فصل پاییز و تشدید آلودگی هوای تهران بر اثر وارونگی دما (اینورژن)، شهر بیش از هرچیز به اقدامات کنترلی برای کاهش آلاینده‌ها نیاز پیدا می‌کند. شورای‌عالی ترافیک که بالاترین مرجع تصمیم‌گیری درباره رخدادها و طرح‌های ترافیکی کشور و تهران است، تاکنون بارها همپا با شهرداری تهران و سازمان حفاظت محیط‌زیست برای کاهش آلودگی هوا و بهبود وضعیت ترافیکی تهران تصمیم گرفته و بعید به‌نظر می‌رسد طرح کاهش را با تجربه مهم بین‌المللی آن مصوب نکند.

این شورا شامل ۶ نماینده از دولت، یک نماینده از راهور ناجا و یک نماینده از شورای‌عالی استان‌هاست. شورای‌عالی ترافیک کشور که پوریا محمدیان (قائم‌مقام سابق معاونت ترافیک شهرداری) دبیر آن است، سال گذشته ۲ مصوبه مهم به‌عنوان مقدمه اجرای طرح کاهش داشته که اولی طرح برخورد با تردد خودروهای فرسوده در تهران و دومی طرح افزایش کیفیت معاینه فنی بود. بدین‌ترتیب باید منتظر جدیدترین مصوبه شورای‌عالی ترافیک در رابطه با اجرای طرح کاهش ماند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/J8SDs

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 2 =