از جزییات مرگ کودک ۱۳ ساله تا نفوذ آب دریاچه چیتگر به ساختمان‌ها

سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایسنا

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در مورد جزییات مرگ کودک ۱۳ ساله در آب‌نمایی در یکی از بوستان‌های پایتخت تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، رحمت‌الله حافظی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه در روز شنبه در ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه حادثه ناگواری در یکی از پارک‌های تهران رخ داد و پسربچه‌ای ۱۳ ساله جان خود را از دست داد، گفت: طی بازدیدی که به همراه مهندس حقانی از محل حادثه داشته‌ایم و همچنین مصاحبه با مسوول HSE  منطقه ، متوجه شدیم که این طفل برای برداشتن توپ وارد آب‌نما شده؛ اما بنا به دلایلی بیهوش و پس از آنکه دچار خفگی می‌شود، جان خود را از دست می‌دهد.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه بنا بر گفته پزشکی قانونی این سازمان تا ۱۰ روز آینده علت فوت را اعلام می‌کند، تصریح کرد: HSE که واحد نظارت بر فضاهای فیزیکی بوستان‌ها است، وظیفه رسیدگی به مشکلات را دارد؛ اما این افراد پس از احصاء مشکلات باید گزارش را به سازمان‌های اجرایی ارجاع دهند که این از هم‌گسیختگی نظارت و اجرا موجب آسیب می‌شود و باید ساز و کاری اندیشیده شود که واحد HSE پس از احصاء مشکلات مداخله کند.

به گزارش ایسنا، همچنین احمد حکیمی‌پور، رییس میراث فرهنگی شورای شهر تهران ضمن تذکر مبنی بر اتمام گود ایران زمین تصریح کرد: باید نسبت به ایمن سازی این گود اقدام شود.

رییس میراث فرهنگی شورای شهر تهران همچنین با اشاره به گزارش سازمان بازرسی مبنی واگذاری املاک شهر تهران به صورت غیرقانونی گفت: در این واگذاری در حق مردم تهران اجحاف شده و این موضوع در مورد ۲۳۵۰ میلیارد تومان املاک است که تخلفاتی در  واگذاری، قیمت‌گذاری و… املاک صورت گرفته که ما به عنوان نمایندگان مردم باید از حقوق آنها و بیت‌المال صیانت کنیم.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در واکنش به سخنان حکیمی‌پور افزود: گود ایران زمین به طور مرتب رصد می‌شود و ایمن‌سازی آن به تازگی انجام شده است.

همچنین مختاباد رییس کمیته هنری شورای شهر تهران با انتقاد از برنامه‌های فرهنگی شهر تهران گفت: متاسفانه اتفاق عجیبی در حوزه فرهنگ تهران رخ داده به گونه‌ای که هنگامی که دوستان ما بودجه می‌خواهند در کمیسیون‌ها حاضر می‌شوند اما وقتی بودجه را گرفتند “حاجی حاجی مکه”.

وی با بیان اینکه در جلسات مختلف انتقادات، پیشنهاد و نظرات خود را به این مسوولان می‌گوییم اما متاسفانه شاهد پراکندگی و سوءمدیریت در کارهای فرهنگی هستیم، گفت: بعضا دیده می‌شود که شهردار تهران نیز در جریان نیست و از قالیباف می‌خواهیم که برنامه‌های منسجم‌تری در حوزه فرهنگ برای تهران داشته باشد.

رییس کمیته هنری شورای شهر تهران ضمن تذکر به ساخت و ساز در منطقه ۲ با طرح این سوال که آیا این منطقه شهردار دارد یا خیر؟گفت: باید در مورد ساخت و سازها و دریاچه گزارشی ارائه دهند که چه خبر است؟ چراکه شنیده شده به دلیل عدم سفت‌کاری آب دریاچه به ساختمان‌ها نفوذ کرده است.

مختاباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حواشی پیش آمده در مورد عدم برگزاری کنسرت در برخی شهرها گفت: یکی از شاخص‌های انقلاب اسلامی هنر است و همانطور که ما به نظر افرادی که موسیقی ندارند احترام می‌گذاریم، باید بگوییم که آنان نیز باید به قانون پایبند باشند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/30jrp

دیدگاه‌تان را بنویسید:

4 × 4 =