افتتاح هفتمین اتاق کودک و مادر در ایستگاه مترو تهرانپارس

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

هفتمین اتاق کودک و مادر همزمان با دهه کرامت و روز جهانی شیر مادر در ایستگاه مترو تهرانپارس افتتاح شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا به نقل از مرکز مدیریت ارتباطات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ، محمد احمدی بافنده در این مراسم ضمن بزرگداشت هفته کرامت و روز دختر و هم زمانی افتتاح اتاق مادر و کودک ایستگاه مترو تهرانپارس با روز بزرگداشت شیر مادر اظهار کرد: تعبیه چنین مکان هایی برای مادرانی که دارای فرزند شیرخوار و کوچک هستند بسیار ضروری است و شرکت بهره برداری مترو تهران در این زمینه پیشتاز و پیشرو بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه اکنون ۱۰۲ ایستگاه مترو در تهران در حال خدمات رسانی به مسافران است افزود: درصددیم با افزایش اتاق های کودک و مادر به تردد شهروندان در مترو کمک و از تبعات مثبت آن مانند کاهش آلودگی هوای تهران و تردد کمتر خودروهای سواری در سطح شهر بهره مند شویم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با مثبت خواندن اقدام شرکت بهره برداری مترو در احداث اتاق های مختص کودک و مادر گفت: در این اتاق ها امکانات بهداشتی گوناگونی برای مادران دارای فرزند شیرخوار وجود دارد و این فعالیت ها می تواند تأثیر مثبتی در فرزند آوری مادران جوان به خصوص زنان شاغل داشته باشد.

پروانه مافی افزود: ضرورت دارد تا در شهرهای بزرگ مانند تهران با داشتن جمعیت فراوان و نیاز هرروزه تردد در سطح شهر، اقدامات رفاهی صورت گیرد تا تردد مسافران به خصوص اقشار آسیب پذیر مانند مادران و کودکان در ناوگان حمل و نقل عمومی آسان شود.

پیش از این ایستگاه های امام خمینی(ره)، صادقیه، بهارستان، پایانه جنوب، تئاتر شهر و عبدل آباد صاحب اتاق کودک و مادر شده اند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/eet78

دیدگاه‌تان را بنویسید:

3 × 4 =