افزایش آلودگی هوای تهران

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به افزایش آلاینده های هوا گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد ۱۰۰ قرار گرفت.

محمدرستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم اما در مرز قرار گرفته است.

وی گفت: میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۹ عدد افزایش در مرز حدمجاز(حد سلامت) بوده و بر روی عدد ۱۰۰ قرار گرفت،طبق شاخصهای کیفیت هوا ۵۰ تا ۱۰۰ حد مجاز سلامت است.

رستگاری گفت: در همین مدت میزان میانگین غلظت آلاینده های منواکسید کربن از ۲۸ به ۳۴ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از۵۵ به ۶۶ افزایش داشته اند.

وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۵،دانشگاه شریف (منطقه ۲) و ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص اعداد ۱۲۴، ۱۲۰ و ۱۱۰ آلوده ترین هوا را در بین مناطق شهری تهران در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پونک (منطقه ) و پیروزی (منطقه ۱۳) هر دو با شاخص ۶۹ و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با عدد ۷۱ سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/psku0

دیدگاه‌تان را بنویسید:

11 + 4 =