امروز بازدید از موزه رایگان است

کافه ترافیک | نارمک

چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

همزمان با روز جهانی موزه‌ها، موزه‌های کشور به صورت رایگان میزبان علاقه‌مندان به میراث فرهنگی و گردشگران هستند.

شهروندانی که در تهران به‌سر می‌برند می‌توانند ۴ محور شرق، غرب، شمال و جنوب پایتخت را برای بازدید از موزه‌ها در نظر بگیرند.

در محور شمالی تهران علاقه‌مندان به آثار تاریخی می‌توانند در موزه‌های سینما، موسیقی، زمان، کاخ موزه‌های سعدآباد و‌ نیاوران و همچنین موزه دارآباد به تماشای سیر تطور تاریخی هنرهای ایرانی و تمدن ایران زمین بنشینند.

در شرق تهران نیز علاقه‌مندان به موزه‌گردی می‌توانند به موزه رضا عباسی، باغ موزه قصر و موزه برق و موزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در میدان شهدای تهران بروند و از تماشای آثار تاریخی و هنری موجود در این موزه‌ها لذت ببرند.

در جنوب تهران اما موزه هفت چنار، موزه راه‌آهن و موزه آستان قدس در حرم مطهر شاه عبدالعظیم برای بازدید عموم رایگان است.

در محور مرکزی شهر علاقه‌مندان به بازدید از موزه‌ها و همچنین کاخ موزه‌ها می توانند به خیابان سی تیر تهران بروند و از موزه ارامنه مانیکیان، موزه آبگینه، موزه علوم و فنون، موزه پست، موزه عبرت، موزه ملک، موزه بانک سپه و ۲موزه عظیم کاخ گلستان و موزه ملی ایران بازدید کنند.

در محور غرب تهران نیز تنها ۲ موزه پیشنهاد می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند رایگان از آنها بازدید کنند. موزه متعلق به بنیاد مستضعفان در باغ ارم تهران و همچنین موزه علوم زمین‌شناسی در کنار فرودگاه مهرآباد و از همه مهم‌تر موزه زیبای هنرهای سنتی ایران در ساختمان سازمان میراث فرهنگی در خیابان آزادی تهران از جمله موزه‌هایی هستند که در غرب تهران میزبان گردشگران و علاقه‌مندان به میراث فرهنگی هستند.

منبع: همشهری آنلاین

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *