ایستگاه مترو شهید محلاتی به بهره برداری رسید

ایستگاه مترو شهید محلاتی به بهره برداری رسید

کافه ترافیک | نارمک

ایستگاه مترو شهید محلاتی از خط سه به عنوان یکصد و پانزدهمین ایستگاه مترو پایتخت، امروز به بهره بهرداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ایستگاه شهید محلاتی در حد فاصل ایستگاه قائم و نوبنیاد قرار دارد.
براساس اعلام شهرداری تهران در عملیات ساخت این ایستگاه ۸۲ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۴۳ هزار تن بتن ریزی، ۳۲ هزار تن قالب ریزی و پنج هزار تن آرماتوربندی انجام شده است.
زیربنای ایستگاه شهید محلاتی هشت هزار مترمربع بوده و فاصله ریل قطار تا سطح زمین در این ایستگاه ۲۱ متر است.
در این ایستگاه از ۱۰ دستگاه پله برقی استفاده شده است.
براساس آمارها پیش بینی می شود روزانه ۲۵ هزار نفر مسافر از طریق این ایستگاه جابه جا شوند.
خط سه مترو تهران به طول ۳۷ کیلومتر با ۲۴ ایستگاه بزرگترین و طولانی ترین خط مترو در خاورمیانه است که جنوب غربی پایتخت را به شمال شرق این کلانشهر متصل می کند.
این خط مترو از ایستگاه شهرک قائم در شمال شرق آغاز و در ایستگاه آزادگان واقع در جنوب غرب پایتخت به پایان می رسد.
این خط با عبور از نقاط ترافیکی بسیار مهم تهران (مانند میدان راه آهن، میدان ولیعصر’عج’، تقاطع بهشتی و شریعتی) و تقاطع با خطوط دیگر مترو (با خطوط یک، چهار، شش و هفت) نقش عمده ای در جابجایی مسافران خواهد داشت.
عملیات احداث خط سه متروی تهران از سال ۱۳۸۶ در جنوب غرب تهران آغاز شده است که بخش اول آن در قسمت مرکزی و حد فاصل ایستگاه شهید بهشتی و ایستگاه ولیعصر در آذرماه ۱۳۹۱ و بخش دوم آن از ایستگاه ولیعصر تا آزادگان در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید.
همچنین در ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۴ نیمه شمالی خط از ایستگاه شهید بهشتی تا انتهای شمالی خط یعنی ایستگاه قائم افتتاح شد.
توسعه این خط به سمت شمال شرقی و جنوب غربی در حال انجام است در بخش توسعه شمال شرقی، این خط از ایستگاه شهید بهشتی به سمت شرق خیابان شهید بهشتی امتداد مسیر داده و در محل میدان گلبرگ به سمت شمال متمال می شود و با عبور از زیر بزرگراه صیاد شیرازی به میدان نوبنیاد می رسد و پس از آن به دو شاخه تقسیم می شود.
شاخه اول به سمت اقدسیه و شهر قائم ادامه یافته و در نهایت به میدان قائم می رسد و شاخه دوم در طول خیابان نیاوران ادامه یافته و پس از عبور از جنوب پارک نیاوران به ابتدای خیابان شهید باهنر می رسد.
در بخش توسعه جنوب و جنوب غربی این خط از ایستگاه آزادگان به سمت اسلامشهر امتداد مسیر داده و در نهایت به شهر جدید پرند می رسد خط سه مترو در ایستگاه شهید بهشتی با خط یک، در ایستگاه میدان ولیعصر (دردست ساختمان) با خط در حال احداث شش، در ایستگاه تئاتر شهر ولیعصر با خط چهار تقاطع دارد.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/m2mqq

دیدگاه‌تان را بنویسید:

7 − 4 =