بازار مسکن رونق می یابد

کافه ترافیک | نارمک

شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه رونق بازار مسکن به رشد اقتصادی بستگی دارد، گفت: شاخص های اقتصادی نشان می دهد، از نیمه نخست امسال به تدریج شاهد رونق بازار مسکن در کشور خواهیم بود.
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، محمد هاشم بت شکن رونق بازار مسکن را مستلزم خروج اقتصاد ملی از رکود دانست و افزود: براساس پیش بینی ها، اقتصاد ملی در سال ۹۵ به رشد چهار تا پنج درصدی دست می یابد.
وی با بیان اینکه خروج بازار مسکن از رکود نیازمند اقدامات عملی است و باید اقتصاد ملی نیز از رکود خارج شود، یادآورشد: این دومقوله اقتصادی با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند و روی هم بسیار تاثیرگذارند.
بت شکن اظهارداشت: برای رونق بازار مسکن جلوگیری از اقداماتی که سبب رکود می شود بسیار اهمیت دارد و از طرفی هرگونه اقدام برای خروج از رکود، نوید دهنده رونق این بخش مهم اقتصادی خواهد بود.
مدیرعامل بانک مسکن به مصوبه اخیرمجلس شورای اسلامی درباره افزایش سرمایه این بانک اشاره کرد و گفت: به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با مصوبه مجلس شورای اسلامی، سرمایه بانک مسکن از محل فروش اموال غیر منقول ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.وی گفت: با افزایش سرمایه بانک مسکن، میزان کفایت سرمایه این بانک نیز به استانداردهای جهانی که بین ۸ تا ۱۲ درصد است می رسد تا این بانک بتواند با پرداخت تسهیلات بیشتر، به توسعه بخش مسکن و ساختمان در کشور کمک کند.
سرمایه بانک مسکن هم اکنون بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال و کفایت سرمایه آن حدود ۶ درصد است و با افزایش سرمایه ۵۰ هزار میلیارد ریالی، کل سرمایه بانک مسکن به ۸۳ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.
منبع: ایرنا
لینک کوتاه: https://tehdooni.com/yCIKw

دیدگاه‌تان را بنویسید:

نوزده − شانزده =