بجای جلوگیری ازقاچاق سیگار به شهرزاد انتقاد می‌کنند!

کافه ترافیک | نارمک

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

سرمایه‌گذار سریال شهرزاد، با انتقاد از انجمن دخانیات ایران که سریال شهرزاد را به نشان دادن سیگار محکوم کرده است، گفت: هر ارگانی باید در حوزه خودش فعالیت کند و از دوستان دخانیات می خواهیم به جای انتقاد از سریال شهرزاد، جلوی قاچاق سیگار را بگیرند.

سید محمدهادی رضوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا، اظهار داشت: یکی از دلایل استقبال از سریال شهرزاد واقعی نشان دادن شخصیت‌ها است. و ما تلاش کرده ایم تا آنجا که امکان دارد اتفاقات آن روز را به صورتی واقعی و باور پذیر نشان دهیم.

وی افزود: در دورانی که سریال شهرزاد روایت می شود مهمترین تفریح های بخشی از قشر سرمایه دار، حضور در کاباره ها، جاذبه های جنسی، سیگار و یا مشروب بوده است که ما بجز نشان دادن سیگار و تا حدودی کمی مشروب نمی توانستیم چیز دیگر نشان دهیم بنابراین این اجباری بوده که برای ما وجود داشته است.

سرمایه‌گذار سریال شهرزاد با انتقاد از نشان دادن سیگار در سریال ها و اینکه ما به هیچ وجه به دنبال ترویج رفتار هایی مثل سیگار کشیدن نیستیم، ادامه داد: اما کسانی که در این حوزه مسئول هستند به جای انتقاد ازیک سریال با این حجم عظیم قاچاق سیگار مبارزه کنند قطعا بهتر جواب خواهد داد.

رضوی با اشاره به وضعیت نامطلوب برخی از هنرمندان پیشکسوت سینما، گفت: متاسفانه ما گاهی اوقات به جای اصلاح موارد ضروری مثل معیشت و وضعیت بیمه هنرمندان آدرس غلط می دهیم و ساده ترین راه یعنی انتقاد از یک سریال را در پیش می گیریم.

وی تاکید کرد: به نظر بنده این انتقادها از سر تبلیغات است نه دلسوزی بنابراین به جای حمایت از انجمن هنرمندان با چنین انتقاد هایی بیشتر تهیه کنندگان را خسته از کار در این حوزه می کنند.

سرمایه‌گذار سریال شهرزاد در ادامه درباره فصل دوم این سریال، گفت: در تمام دنیا سریال های محبوب معمولا در چند فصل ۱۱ یا ۱۳ قسمتی ارائه می شود که البته فصل اول شهرزاد طولانی شد و به ۲۸ قسمت رسید.

رضوی با تاکید بر اینکه قطعاً فصل دوم هم ساخته خواهد شد، اظهار داشت: البته ما باید در فصل بعدی به دنبال کیفیت بالاتری از فصل اول باشیم بنابراین نویسندگان سریال با وسواس زیاد در حال نگارش فیلمنامه فصل دوم هستند.

وی با رد هر گونه شایعه درباره حضور برخی بازیگران جدید در فصل دوم، تصریح کرد: حداقل ۲ ماه تکمیل شدن فیلمنامه زمان می برد و ۲ ماه زمان نیز برای یک پیش تولید قوی نیاز داریم بنابراین هنوز صحبت کردن درباره بازیگران جدید فصل دوم زود است.

رضوی با بیان اینکه برای جذاب شدن فصل بعدی شهرزاد نیاز به حضور بازیگران مطرح است، توضیح داد: اما آنچه در رسانه ها مطرح می شود کذب است.

وی درباره موسیقی سریال که یکی از نقاط قوت شهرزاد به حساب می آید، گفت: این شجاعت در عوامل فیلم وجود داشت که پس از ۵ قسمت وقتی احساس کردیم تاثیرگذار نیست خواننده و نوازنده و موسیقی را تغییر دادیم و با محسن چاوشی ادامه سریال را پیگیری کردیم.

سرمایه‌گذار سریال شهرزاد از استقبال شبکه های مختلف خارجی برای خرید پخش سریال خبر داد و گفت: تا چند روز آینده با یک شبکه روسی برای دوبله و پخش سریال به توافق خواهیم رسید.

وی علت توجه خارجی ها به این سریال را فضای سالم و دور از جاذبه های جنسی سریال های ایرانی عنوان کرد و افزود: این گونه سریال ها بنیان های خانواده ها را سست نمی کند و باید این نکته را هم بگویم که ما با این سریال و تعداد مخاطبش به دهن شبکه جم زدیم.

رضوی گفت: خوشحالیم از اینکه بیش از ۸۰ درصد مردم ایران این سریال را که باید بابتش هزینه هم می کردند، دیدند و حتی ما آمار هایی از ایرانیان خارج از کشور در آمریکا، اروپا و آسیای شرقی داریم که دائما شهرزاد را دنبال می کردند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *