برگزاری جشنواره گل و گلاب در پردیس ملت

یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۴ از برگزاری جشنواره گل و گلاب خبر داد و گفت: این جشنواره همزمان با برپایی نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خردادماه در پردیس ملت برگزار می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علیرضا زندوکیلی با بیان اینکه جشنواره گل و گلاب همه ساله با هدف احیای سنت‌های بومی و محلی و ترویج فرهنگ مصرف عرقیات در فرهنگسرای اشراق برگزار می‌ شد، افزود: این جشنواره امسال همزمان با نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران در پردیس ملت برگزار می‌شود.
وی گفت: در این جشنواره با سبک سنتی بخش‌های متنوعی مانند عرضه گلاب و فالوده سنتی و موسیقی آیینی استان‌ها در نظر گرفته شده است.
رییس فرهنگسرای اشراق افزود: باتوجه به برگزاری جشنواره گل و گلاب در نمایشگاه فرهنگ و هنر غرفه‌های فروش محصولات حاصل از گلاب و عرقیات سنتی وجود ندارد.
زندوکیلی با اشاره به بخش «هر شهروند یک گره» در جشنواره گل و گلاب گفت: در این برنامه علاقه‌مندان و شرکت‌کنندگان می‌توانند هر کدام با زدن یک گره در بافتن فرشی با پیام نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران سهیم شوند.
به گفته مدیر فرهنگی هنری منطقه ۴، در این جشنواره همچنین نمادهایی از جشنواره‌های عسل و انار که سال‌های گذشته در فرهنگسرای اشراق برگزار شده در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.
نخستین نمایشگاه «فرهنگ و هنر تهران» از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خردادماه به مناسبت بیستمین سال تاسیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با هدف عرضه و معرفی دستاورد‌ و تولیدات سازمان و تقویت همدلی، همفکری و نشاط سازمانی در پردیس سینما گالری ملت برپا می شود.
برپایی کارگاه‌های هنری با حضور هنرمندان برجسته از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است که در موضوعات مختلف خوشنویسی، نقاشی، طراحی چهره شهدا و… با همکاری مناطق ۲۲ گانه از ساعت ۱۴ تا ۱۸ اجرا می‌شود که حضور در این کارگاه‌ها برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.
جشنواره گلاب‌گیری، سینما هفت بعدی، طهران قدیم، کارگاه نقد شعر و ترانه، استندآپ کمدی، محفل قرآنی و پاتوق نقاشان بخشی از برنامه‌های نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران است.
علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه‌ها می‌توانند به پردیس سینما گالری ملت به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، ابتدای بزرگراه نیایش مراجعه کنند.
همچنین شهروندان از مناطق مختلف شهر تهران با مراجعه به فرهنگسرا‌ها و ثبت‌نام در تور «فرهنگ گردی شهر تهران» می‌توانند از نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران دیدن کرده و در برنامه های مربوط به آن شرکت کنند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/yN30J

دیدگاه‌تان را بنویسید:

پانزده − 1 =