بنیاد نیکوکاری کمک

تلفن: ۲۲۸۳۴۴۸۶

ایمیل: komak.charity@gmail.com

وبسایت: www.komakcharity.com

بنیاد-نیکوکاری-کمک

.

همه کودکان جهان، فرزندان ما هستند، پس شایسته است آنگونه رشد کنند که شکوه زندگی‌مان باشند.

همه سالمندان، پدرانَ ومادران ما هستند، پس بهتر آنست در شرایط و فضایی باقی عمر را سپری کنند که جبران زحماتشان شود و تا آخرین لحظه، ما فرزندانشان را از رحمت وجودشان سرشار کنند.

نیاز ما بی نیازیست برای همگان، و رقابت ما پیشی گرفتن در نیکوکاری از یکدیگر است. ما مهرمان را از خداوند مهرآفرین دریافت می کنیم و آن را در زمین بین همه موجودات به بخشندگی مادر زمین و با هدایت پدر آسمان تقسیم می کنیم.

ما به دیگران کمک می کنیم تا به خود کمک کنیم و به خود کمک می کنیم تا به انسان و انسانیت کمک کنیم .

ما دلهایمان را از مهر سرشار می سازیم و با همدلی و پیوستگی گردونه مهر را به گردش در می آوریم .

برای پیوستن به گردونه کمک ، منتظر مهر شما مهربانان هستیم.

تاریخچه تاسیس

کیش مهر کتایون (کمک) بنیادی نیکوکارانه و مستقل است که در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ با شماره ۱۸۵ به ثبت رسید و با اهداف عالی انسانی، اجتماعی و فرهنگی شروع به فعالیت کرده است. بنیانگذار کمک، هنرمند نام آشنای ایران زمین “کتایون ریاحی” می باشد. وی پس از سال ها فعالیت های نیکوکارانه، دفتر اصلی بنیاد کمک را به طور رسمی در جزیره زیبای کیش افتتاح نمود.

اهداف و مأموریت ها

فعالیت پایه و اصلی بنیاد، کمک به کودکان ناشنوای مادرزادی است که نیازمند جراحی کاشت حلزونی گوش هستند و با این کمک نه تنها از موهبت شنوایی بهره مند می گردند، بلکه می توانند در مدارس عادی با کودکان هم سن خود به تحصیل و آموزش بپردازند و مانند سایرین به زندگی خود ادامه دهند. بنیاد کمک با همکاری سازمان بهزیستی کشور این کودکان را شناسایی می کند. روند درمان ۳۲ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. هیات امنای صرفه جویی ارزی مسئول تهیه “پروتز کاشت” و تأمین بخشی از هزینه فوق می باشد. از کل هزینه درمان ۶ میلیون تومان سهم خانواده باقی می ماند که بنیاد کمک بخشی از سهم خانواده را به عهده می گیرد (۳ میلیون تومان) و سعی دارد درمان پس از جراحی را پیگیری و اطلاع رسانی کند.

دیگر هدف های کمک

بنیاد کمک مجموعه ای از بخش های مختلف مدیریتی، اقتصادی، فرهنگی و هنری، آموزشی و بهداشتی، حقوقی و مشاوره می باشد. کمک در نظر دارد ضمن ادامه فعالیت های انجام شده، دیگر اهداف خود را در قالب بخش های زیر جامه عمل بپوشاند:

۱. حمایتی: ارائه خدمات مشاوره، مددکاری و برگزاری کلاس های کمک آموزشی (تدوین برنامه هایی جهت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دو زبانه).
۲. فرهنگی و هنری: ترجمه و انتشار متن های روانشناختی و سی دی های آموزشی، نشر کتاب های داستان، برگزاری کنسرت های موسیقی، اجرای تئاتر و … .
۳. پژوهشی و علمی: مطالعات درباره روستاها و مناطق هدف، ارتباط و همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر چون دانشگاه تهران، ثبت دو دستگاه اختراعی اهدا شده به بنیاد برای تصفیه و تولید آب و …

درخور ذکر است اولویت کار بنیاد، درمان کودکان ناشنوای نیازمند کاشت حلزونی گوش است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/komak

دیدگاه‌تان را بنویسید:

پانزده + هشت =