تابستان امسال با مدیریت مصرف برق خاموشی نخواهیم داشت

یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

وزیر نیرو با بیان این که امسال ۲ هزار مگاوات نیروگاه جدید برای تامین نیاز برقی کشور در اوج مصرف وارد مدار می شود، گفت: تابستان امسال با مدیریت مصرف برق خاموشی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حمید چیت چیان افزود: اوج مصرف برق در سال گذشته ۵۰ هزار و ۱۷۷ مگاوات بوده است که پیش بینی می شود این رقم امسال  به بیش از ۵۲ هزار مگاوات برسد.

وی فعالیت صنایع و خروج کشور را از رکود سبب افزایش مصرف برق بیش از رقم پیش بینی شده دانست و افزود: درصورت مدیریت مصرف برق در بخشهای مختلف کشور از جمله صنایع ، خانگی وتجاری می توان تابستان را بدون خاموشی سپری کرد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه ظرفیت اسمی نصب شده نیروگاه در کشور معادل ۷۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات است تصریح کرد : استفاده بیشتر از نیروگاه های برق آبی با توجه به بارشهای مناسب با مدیریت مصرف برق در استانها ، وارد شبکه کردن ظرفیتهای کوچک موجود در مراکز مختلف کشور با عنوان برق اضطراری راه کارهای مدیریت مصرف و جلوگیری از بروز خاموشی برق کشور در تابستان امسال است.

چیت چیان شروع فصل گرما را سبب افزایش استفاده از وسایل سرمایشی و کاهش قدرت نیروگاه ها در تولید برق دانست و ادامه داد: با مدیریت مصرف برق در ساعتهای اوج مصرف در تابستان از ساعت ۱۲ ظهر تا ۴ بعد از ظهر و از غروب آفتاب تا دو ساعت پس از آن می توان مانع از خاموشی در تابستان امسال شد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *