تخلف خودروهای امدادی و پلیس اعمال قانون می شود

چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با انتقاد از تخلفات رانندگی خودروهای امدادی در پایتخت، گفت: خودرو های امدادی و پلیس نیز در صورت تخلف و ایجاد بی نظمی و مشکلات ترافیکی در سطح شهر، جریمه و اعمال قانون می شوند.

سردار سید تیمور حسینی افزود: تخلفات خودروهای امدادی از جمله آتش‌ نشانی، پلیس و اورژانس نیز همانند خودروهای شخصی، مشمول اعمال قانون می شود.
وی با اشاره به اینکه خودروهای امدادی هنگام انجام ماموریت مجاز به تردد در مسیرهای ویژه(اتوبوسرانی) هستند اظهار کرد:
همچنین این قبیل خودروها در مواقع انجام ماموریت و ضرورت، می توانند از چراغ قرمز عبور کنند اما در برخی موارد شاهد تخلفات متعدد رانندگی این قبیل خودروها در شرایط عادی(خارج از زمان ماموریت) هستیم.
وی تصریح کرد: به عنوان مثال خودروهای امدادی سازمان آتش‌نشانی باید در فاصله دو متری از جدول حاشیه معابر توقف کنند تا منجر به ایجاد کمترین مزاحمت برای شهروندان و خودروهای عبوری شود.
به گفته سردار حسینی، توقف بیجا و بدون ضابطه خودروهای عمومی در معابر اصلی و بزرگراهی پایتخت موجب بروز بسیاری از مشکلات از جمله بی نظمی در تردد و ایجاد ترافیک سنگین می شود که پلیس راهور با این قبیل تخلفات براساس قانون برخورد می کند.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: متاسفانه طی سال گذشته موارد متعددی از استفاده بدون دلیل از چراغ گردون و آژیر خطر و همچنین عبور از چراغ قرمز توسط خودروهای امدادی ثبت و گزارش شده است.
سردار حسینی با بیان اینکه پلیس به وظایف خود در چارچوب قانون عمل می‌کند، گفت: دراین زمینه خودروهای پلیس نیز در صورت تخلف و ایجاد هرگونه بی نظمی در حوزه حمل و نقل، جریمه شده و اعمال قانون خواهند شد.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/DYFFe

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یک =