تشدید برخورد با موتور سواران متخلف در پایتخت

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

رئیس مرکز اطلاع ‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه ۴۰ درصد تصادفات فوتی در شهر تهران در سال ۹۴، مربوط به موتورسواران بود از تشدید برخورد پلیس با موتورسواران متخلف خبر داد.

سرهنگ مراد مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره چگونگی برخورد پلیس با موتور سواران متخلف گفت: علاوه بر اعمال قانون و جریمه متناسب با نوع تخلف، موتورسیکلت به پارکینگ منتقل و در مرحله اول یک هفته توقیف و در صورت تکرار تخلف، این مدت به یکماه افزایش می یابد.
وی حرکت در پیاده‌رو، حرکت در خلاف جهت، حرکت در محل‌های ممنوع،‌ استفاده نکردن از کلاه ایمنی،‌ تردد در خطوط ویژه،‌ تک ‌چرخ زدن، حرکات نمایشی و مارپیچ را جزو تخلفات ویژه و مد نظر پلیس در طرح برخورد با موتورسواران متخلف اعلام کرد.
سرهنگ مرادی با بیان اینکه میزان ریسک‌ پذیری موتورسیکلت ۲۰ برابر سایر وسایل نقلیه است، عنوان کرد: همه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی شامل موتورسیکلت نیز می شود.
وی با اشاره به اینکه موتورسیکلت از لحاظ ایمنی و تعادل حداقل استانداردهای لازم را دارد گفت: بخش بزرگی از ناهنجاری ها در حوزه ترافیک مربوط به موتورسواران است که به همین منظور طرح‌های انتظامی و ترافیکی ویژه‌ای برای راکبان موتورسیکلت ها تنظیم و به مرحله اجرا گذاشته شده است.
رئیس مرکز اطلاع ‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به پیش بینی مجازات‌های سختگیرانه قانون برای موتورسواران متخلف افزود: با توجه به حداقل ایمنی موتورسیکلت لازم است راکبان این وسیله نقلیه از کلاه ایمنی استفاده کرده و علاوه بر رعایت قوانین و مقررات به حقوق دیگر شهروندان احترام گذاشته و ایمنی و سلامت خود و دیگر شهروندان را به مخاطره نیندازند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/mewmZ

دیدگاه‌تان را بنویسید:

11 − چهار =