تمهیدات ترافیکی برای برگزاری نمازعید فطر

کافه ترافیک | نارمک

دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری مهر

فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ از تمهیدات ترافیکی پلیس راهور ویژه نماز عید سعید فطر خبر داد و گفت: اعمال محدودیت های تر افیکی از ساعت ۲۴ روز عید فطر آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر سردار سید تیمور حسینی در نشست رسانه ای برررسی و اعلام تمهیدات ترافیکی عید سعید فطر گفت :از ساعت ۲۴ شب قبل از مراسم توقف کلیه وسایط نقلیه در محدوده های اعلامی اجرا خواهد شد.

وی افزود: این محدوده ها در طول بزرگراه مدرس از میدان هفت تیر تا حقانی در هر دو مسیر اعمال می شود.

همچنین طول بزرگراه رسالت از بزرگراه آفریقا تا بزرگراه صیاد شیرازی در هر دو مسیر به استثنا اتوبوس های شرکت واحد محدودیت ترافیکی اعمال می شود.

همچنین باقی محدودیت های ترافیکی شامل محدوده های ذیل است:

طول خیابان شهید قنبرزاده در حد فاصل بزرگراه رسالت تا خیابان شهید بهشتی در هر دو مسیر
طول خیابان شهید بهشتی از میدان تختی تا خیابان قائم مقام فراهانی
طول خیابان میرعماد در حد فاصل خیابان شهید مطهری تا خیابان شهید بهشتی
طول خیابان شهید مفتح در حد فاصل خیابان شهید بهشتی تا خیابان شهید مطهری
طول خیابان پاکستان از خیابان شهید بهشتی تا بزرگراه مدرس
طول خیابان های هویزه و خرمشهر در حد فاصل قنبر زاده تا عشقیار به استثنا موتور سیکلت ها
محدوده ضلع غربی میدان هفت تیر در حد فاصل خیابان زهره و خیابان قائم مقام فراهانی
طول خیابان شهید مطهری در حد فاصل بزرگراه مدرس تا خیابان سهروردی

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه پیش بینی برای حضور بیش از یک میلیون نفر نمازگزار در انجام فریضه نماز روز عید انجام شده است، افزود: به نماز گزاران محترم توصیه می شود برای حضور در محل مصلی حتما از وسایل نقلیه عمومی اعم از مترو و تاکسی و اتوبوس های بی آرتی استفاده کنند.

فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد با هماهنگی های انجام شده هر دو ایستگاه مترو در محدوده مصلی با آمادگی کامل در حال خدمتگزاری به شهروندان نماز گزار هستند و هر ۴ دقیقه یک بار خدمت رسانی می کنند. همچنین استفاده از مترو در این روز رایگان اعلام شده است.

حسینی با اعلام اینکه همه مقدمات لازم برای انجام یک نماز هماهنگ انجام شده است، گفت: برای جلوگیری از ترافیک و تسهیل در امر تردد شهروندان و نماز گزاران تعداد قابل توجهی پارکینگ در اطراف مصلی در نظر گرفته شده است تا با استقرار خودروها در این محل ها از ایجاد گره های ترافیکی جلوگیری شود.

فرمانده پلیس راهور ناجا همچنین با اعلام اینکه از دو شب قبل تمهیدات لازم برای اطلاع رسانی به ساکنان این محدوده ها برای عدم پارک خودروها در معابر و خالی کردن معابر از وجود خودروها گفت: خودروهایی که از سوی همکاران بنده در این روز به پارکینگ منتقل می شوند لازم به سیر مراحل ترخیص از پارکینگ نمی شوند و شهروندان می توانند در صورت انتقال خودروهایشان برای آگاهی از محل انتقال خودروی خود با شماره تماس ۶۳۹۵۱۵۰۱ الی ۵۰۶ تماس بگیرند.

این مقام انتظامی همچنین با تشریح پارکینگ های در نظر گرفته شده برای نمازگزاران گفت: محدوده هایی که برای پارک خودرو در نظر گرفته شده است کاملا با حضور جغرافیایی نمازگزاران محترم همسان سازی شده است از این رو پارکینگ برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی درباره محل های پیش بینی شده برای پارک موتور سیکلت های نماز گزاران گفت: طول خیابان های هویزه و خرمشهر در ضلع شرقی مصلی حدفاصل صابونچی و شهید قنبرزاده مختص موتور سیکلت ها در نظر گرفته شده و از پارک موتور سیکلت ها در مناطق دیگر جلوگیری به عمل خواهد آمد.

حسینی درباره محل های پیش بینی شده برای توقف خودروهای شخصی نماز گزاران نیز گفت: در محور رسالت پارکینگ های حکمت و گل گشت و بنیاد مستضعفان در نظر گرفته شده همچنین پارکینگ لجستیک ارتش واقع در خیابان شهید بهشتی نرسیده به خیابان شهید مفتح هم در اختیار نمازگزاران برای پارک خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است.

سردار حسینی با اعلام اینکه هماهنگی های لازم برای برای برگزاری هر چه با شکوه تر برای انتقال نماز گزاران انجام شده و از میدان ۷ تیر و پارکینگ هایی که دارای بعد مسافت تا رسیدن به محل اقامه نماز هستند نسبت به انتقال نمازگزاران به صورت رایگان اقدام خواهند کرد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *