تهرانگردی

تهران به عنوان پایتخت ایران در صنعت گردشگری هم جایگاه مهمی دارد و اماکن تفریحی و جاذبه‌های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. تهرانگردی علاوه بر مسافران داخلی و خارجی، برای ساکنان تهران هم جذابیت دارد. برای وقت‌گذرانی لذتبخش در تهران انتخاب‌هایی به غیر از خرید‌گردی و کافه‌گردی و رستوران‌گردی، هم وجود دارد. علاوه بر جاذبه‌های گردشگری، از جذابیت‌های تهران که در سایر شهرها کمتر اتفاق می‌افتد، می‌توان به تماشای تئاتر یا گالری‌گردی اشاره کرد.

وقتی از تهرانگردی صحبت می‌کنیم، اولین مکانی که به ذهن شما می‌رسد، کجاست؟

برج میلاد، پل طبیعت و برج آزادی که نمادهای شهر تهران هم هستند، معروفترین جاذبه‌های گردشگری تهران می‌باشند که با محیط و امکانات ویژه می‌توانند گردش و تفریح لذتبخشی را برای شما فراهم کنند. اما تهرانگردی می‌تواند تجربه‌ای فراتر از این موارد هم باشد.

تهرانگردی می‌تواند خیلی ساده باشد، مثل قدم زدن در خیابان ولیعصر که بلندترین خیابان خاورمیانه است و سالهاست حالِ خوب را به رهگذران خود هدیه می‌دهد. خیابانی که از شمال تا جنوب تهران امتداد داشته و مکان‌های بسیاری را در خود جای  داده است؛ از میدان تجریش، باغ فردوس، پارک ملت، پارک ساعی، چهارراه ولیعصر و تئاتر شهر و…. تا راه آهن تهران.

اگر به پیاده‌روی در دامنه‌ی کوه علاقمند باشید، در شمال تهران می‌توان علاوه بر تفریح و ورزش، از چشم‌اندازهای زیبای شهر لذت برد. دربند (تجریش، انتهای خیابان دربند)، درکه (اوین، انتهای خیابان درکه)، توچال (انتهای خیابان ولنجک) و دارآباد (نیاوران، انتهای خیابان دارآباد)، از معروفترین مسیرهای کوهپیمایی تهران هستند.

اگر به طبیعت سبز علاقمند باشید، پارک‌های تهران می‌توانند انتخاب خوبی برای تهرانگردی باشند. مهم نیست کجای تهران باشید، در تمام مناطق تهران پارک و فضای سبز در دسترس است. البته برخی پارک‌ها به خاطر ساختار، سابقه یا وسعت، محبوبیت بیشتری دارند. از جمله این پارک‌ها می‌توان به پارک لاله، پارک شهر، پارک نیاوران، پارک جمشیدیه، پارک ملت، پارک آب و آتش، پارک ژوراسیک، پارک نهج البلاغه، پارک پلیس، پارک ولایت و… اشاره کرد. از دیگر جاذبه‌های گردشگری در تهران، می‌توان به پارک‌های جنگلی اشاره کرد، مانند پارک جنگلی چیتگر در غرب تهران و پارک جنگلی سرخه حصار در شرق تهران.

اگر به تاریخ فرهنگ و هنر علاقمند باشید، تهران شهری است که از دوران قاجار گنجینه‌های بسیاری را در خود جای داده است. از بناهای تاریخی گرفته تا مجموعه‌های گرانبهایی که در یک مکان گردآوری شده‌اند. پس تهرانگردی تاریخی می‌تواند اوقات خوشی را برای شما فراهم سازد.

برای مشاهده‌ی نشانی و اطلاعات بیشتر درباره‌ی جاذبه‌های گردشگری تهران، در جدول زیر روی نام مکان موردنظر خود کلیک نمایید.

تهرانگردی

بازار بزرگ تهرانباغ پرندگانباغ گیاه‌شناسی
باغ موزه قصرباغ موزه مینیاتورباغ موزه نگارستان
باغ موزه هنر ایرانیبرج آزادیبرج میلاد
پارک آب و آتشپارک آبشار تهرانپارک الغدیر
پارک بازیافتپارک پروازپارک پلیس
پارک جمشیدیهپارک دانشجوپارک رازی
پارک ژوراسیکپارک ساعیپارک شهر
پارک طالقانیپارک گفتگوپارک گلابدره
پارک لالهپارک ملتپارک نهج البلاغه
پارک نیاورانپارک ولایتپارک جنگلی پردیسان
پارک جنگلی چیتگرپارک جنگلی سرخه حصارپارک جنگلی کوهسار
پارک جنگلی لتمان کنپارک جنگلی لویزانپارک جنگلی یاس
پل طبیعتتوچالخانه موزه انتظامی
خانه موزه بهشتیخانه موزه شریعتیخانه موزه مدرس
خانه موزه مطهریخانه موزه مقدمدریاچه خلیج فارس
سردر باغ ملیشهرک سینمایی غزالیعمارت مسعودیه
کاخ سعدآبادکاخ گلستانکاخ نیاوران
موزه ارامنهموزه ارتباطاتموزه آبگینه و سفالینه
موزه جواهرات ملیموزه رضا عباسیموزه زمان
موزه سینماموزه صلحموزه طبیعت و حیات وحش
موزه عبرتموزه عروسک‌های مللموزه عروسک و فرهنگ ایران
موزه علوم و فناوریموزه فرش ایرانموزه ماشین‌های اداری
موزه ملکموزه ملی ایرانموزه هنرهای معاصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *