تهران تا پایان هفته میزبان ذرات معلق گرد و غبار است

کافه ترافیک | نارمک

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایسنا

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه امروز شانزدهمین روز هوای ناسالم پایتخت برای گروه های حساس در سال جاری است، گفت: براساس پیش بینی ها، تهران تا پایان هفته جاری میزبان ذرات معلق گرد و غبار و ریزگردهای وارده از بخش های غربی کشور است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران، لیلا نظری افزود: براساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی، شاخص کیفیت هوای پایتخت امروز با عدد ۱۱۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.
وی اظهار کرد: پیش بینی می شود با ورود ریزگردها از غرب کشور به شهر تهران و انباشت ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، تا پایان هفته جاری شاهد هوایی آلوده در سطح شهر باشیم.
نظری با اشاره به اینکه هوای شهر تهران از ابتدای تابستان امسال تاکنون ۳۰ روز سالم و هفت روز برای گروه های حساس ناسالم بوده است افزود: علت اصلی آلودگی هوای شهر تهران در این مدت، انباشت ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون بر اثر گرد و غبار است.
وی اظهار کرد: همچنین از ابتدای سال تاکنون کیفیت هوای تهران، ۱۱ روز پاک، ۱۰۳ روز سالم و ۱۶ روز نیز برای گروه های حساس ناسالم بوده است.
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: براساس پیش بینی منابع هواشناسی، با پایداری رطوبت ۶۰ درصدی و سرعت پایین باد، آسمان پایتخت در روزهای پایانی هفته به دلیل وجود ریزگردها، آلوده خواهد بود.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/bzve4

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =