توضیحات چمران در مورد بازگشایی پیاده راه ۱۷ شهریور

سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایسنا

رییس شورای شهر تهران در مورد بازگشایی پیاده راه ۱۷ شهریور توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به بازگشایی محور پیاده‌راه ۱۷ شهریور با بیان اینکه مدیریت شهری تصمیم گرفت که محور میدان امام حسین (ع) تا میدان شهدا را به یک راسته فرهنگی و آیینی بدل کند، گفت: اما پس از ایجاد این پیاده‌راه مشکلات زیادی ایجاد شد و مدیریت شهری سعی در ساماندهی این مشکلات داشت.

وی با بیان اینکه سه ماه قبل در پی شکایات مردمی مصوبه‌ای تصویب شد که شهرداری تهران پیشنهادات خود را برای بهبود وضعیت این پیاده‌راه ارائه کند و کمیسیون حقوقی نیز مأموریت یافت که با روش‌های علمی نسبت به نظرسنجی اقدام کند، گفت: با اینکه نتایج مطالعات یک ماه است که احصا شده اما نخواستیم مطالعات را فدای سرعت عمل کنیم.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به عدم امنیت در این پیاده‌راه به خصوص امنیت اخلاقی و وجود معتادان تصریح کرد: به دلیل کاهش تردد در این پیاده‌راه، فعالیت اقتصادی کسبه کساد شده است که برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای رونق این راسته انجام داده‌ایم به گونه‌ای که برای حل مشکل امنیت این پیاده‌راه در ابتدا استقرار پلیس در کانکس‌ها را پیش‌بینی کردیم و همچنین جمع‌آوری معتادان می‌تواند به امنیت آن منطقه بیافزاید.

چمران با بیان اینکه محدوده خیابان صفا تا میدان شهدا بازگشایی می‌شود، گفت: با اینکه تصمیم مدیریت شهری بر بازگشایی بخشی از پیاده‌راه است، اما برخی از اهالی و کسبه از این موضوع ناراضی هستند و مایل نیستند مشاغلی همچون خرده‌فروشان در این خیابان بار دیگر فعالیت کنند.

وی افزود: پس از بازگشایی صفا تا شهدا، از میدان امام حسین (ع) تا میدان خراسان اتوبوس حمل و نقل پاک ایجاد می‌شود که با تسهیل تردد مردم، فعالیت اقتصادی نیز در آنجا رونق می‌گیرد.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به المان میدان امام حسین (ع) گفت: من هنگامی که این نمادها را می‌بینم تعجب می‌کنم و با این حال از سازمان زیباسازی خواسته شده که مطالعات خود را در این زمینه انجام دهد.

همچنین محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران در واکنش به بازگشایی بخشی از پیاده راه ۱۷ شهریور گفت: مطمئن هستم که اجرای این طرح، هیچ مطالعه و پیوستی نداشته است.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه با ایجاد این پیاده‌ راه مردم به روز سیاه نشسته‌اند، گفت: حضور افرادی همچون معتادان باعث ایجاد مفاسد مختلف در این پیاده‌راه شده است و حتی در بازدیدی متوجه شدم از مغازه پاساژ ۴ طبقه تنها مغازه‌های یک طبقه فعال هستند و مابقی تعطیلند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *