ثبات نسبی در وضعیت کیفی هوای پایتخت

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به ثبات نسبی در وضعیت هوای پایتخت گفت: شاخص کیفیت هوای تهران برای یازدهمین روز متوالی در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز در شرایط سالم قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۱۲ عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۷۵ قرار گرفت.
رستگاری گفت: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نسبت به روز گذشته از ۴۸ به ۵۷ و آلاینده منواکسید نیز از ۲۶ به ۳۰ افزایش یافته است.
وی یادآور شد: ایستگاه های بوستان رازی (منطقه ۱۱)، بوستان قائم (منطقه ۱۸) و دانشگاه علم و صنعت (منطقه چهار) به ترتیب با شاخص عددی ۱۰۰، ۹۳ و ۹۲ آلوده ترین نقاط پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: ایستگاه های اقدسیه (منطقه یک) با ۵۶، پونک (منطقه پنج) و شهرداری منطقه ۲ با ۵۸ و ژئوفیزیک دانشگاه تهران(منطقه شش) با ۶۱ نیز سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/ZDvGc

دیدگاه‌تان را بنویسید:

چهار × 1 =