جایزه ۵۰ هزار یورویی مونیخ برای فروشنده

کافه ترافیک | نارمک

دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ – همشهری

فیلم سینمایی «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی در دومین حضور بین‌المللی جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل سی و چهارمین جشنواره فیلم مونیخ را از آن خود کرد.
به گزارش همشهری، فروشنده که بهار امسال در جشنواره کن حضور داشت و ۲جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلمنامه را به‌دست آورد، این هفته همراه چند فیلم دیگر به‌ویژه از کن در بخش مسابقه رسمی جشنواره مونیخ به نمایش درآمد. دومین رویداد سینمایی مهم آلمان پس از جشنواره برلین حدود ۱۰روز پیش با نمایش فیلم تحسین‌شده «تونی اردمان» به کارگردانی مارن آدی از کشور میزبان آغاز به‌کار کرد.

در این دوره در مجموع ۲۰۷فیلم از ۶۲کشور حضور داشتند که در نهایت یکی از جوایز اصلی به فیلم تازه فرهادی اهدا شد. جایزه بخش سینه‌مسترز یا استادان سینما ۵۰هزار یورو ارزش دارد و مهم‌ترین جایزه جشنواره مونیخ به شمار می‌رود. کریستین اودی شهردار پیشین مونیخ به همراه پگاه فریدونی و یک تهیه‌کننده فرانسوی داوری فیلم‌های حاضر در بخش سینه‌مسترز را به‌عهده داشتند و در نهایت تصمیم گرفتند جایزه برتر را به فیلمساز ایرانی برنده اسکار اهدا کنند.

در بخشی از بیانیه هیأت داوران برای انتخاب فروشنده آمده است: «ما فیلم را اثری امروزی و در عین حال جهانشمول می‌دانیم که می‌تواند درهای آینده را به روی تماشاگران بگشاید. داستان بسیار هیجان‌انگیز و جذاب و البته سرشار از شگفتی است. فروشنده فیلمی است درباره اینکه ما که هستیم و به‌عنوان یک انسان، چه می‌توانیم باشیم. زیبایی فیلم در نشان دادن راه‌حل یک مشکل از نگاه و احساسی زنانه است.»

ترانه علیدوستی و سیدشهاب‌الدین حسینی بازیگران اصلی تازه‌ترین تجربه کارگردانی فرهادی هستند که قرار است تابستان امسال همزمان با اروپا در تهران و سایر شهرهای ایران به نمایش عمومی درآید. فیلم داستان زوجی جوان را روایت می‌کند که ناچار می‌شوند به یک ساختمان تازه نقل مکان کنند. مشکلی که به واسطه ساکن پیشین خانه برای زن به‌وجود می‌آید، واکنش همسر او را در پی دارد.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/zfNVa

دیدگاه‌تان را بنویسید:

پنج × دو =