خط هفت مترو تهران امسال به اتمام می رسد/تردد موتورسیکلت های کاربراتوری از مهر ماه ممنوع است

شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: خط هفت مترو تهران امسال به بهره برداری می رسد.

سید جعفر تشکری هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا پایان امسال خط هفت (به طول ۱۸ کیلومتر) و ایستگاه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) را به بهره برداری می رسانیم.
وی با اشاره به اینکه سال آینده فعالیت عمرانی خط شش مترو به اتمام می رسد، گفت: در حال حاضر این خط با پیشرفت ۵۳ درصدی روبه رو است که امیدواریم این طرح تا پایان سال ۹۶ به اتمام برسد.
تشکری هاشمی با بیان اینگه خط شش از محدوده حرم حضرت عبدالعظیم آغاز و تا شمال غربی تهران ادامه خواهد داشت گفت: درصدد هستیم تا سال ۹۶ سه هزار واگن جدید به خطوط مترو اضافه کنیم که در این صورت حرکت سرفاصله قطارها به کمتر از چهار دقیقه خواهد رسید.
وی با بیان اینکه چندی پیش در جنوب مسیر خط ۱۰ بی.آر.تی تهران افزایش ایستگاههایی را داشتیم تصریح کرد: امسال نیز در شبکه ناوگان خطوط بی. آر.تی و افزایش ناوگان اتوبوسی توسعه ای را نخواهیم داشت.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران همچنین مصوبه هیات دولت در خصوص اینکه تردد موتورسیکلت های کاربراتوری از مهر ماه در سطح شهر متوقف می شود گفت: این موضوع در جلسه هیات دولت مطرح شد که این معاونت در قبال تولید و شماره گذاری جدید نظرات خود را ارائه کرد.
وی تصریح کرد: طبق توافق انجام شده باید تمامی این موتورسیکلت ها در تاریخ معین (اول مهر) از انبارهای شرکت های سازنده به بازار وارد شوند و دیگر ثبت سفارشی از سوی این شرکت ها صورت نگیرد.

*دستفروشان از ایستگاههای مترو جمع آوری خواهند شد
تشکری هاشمی با بیان اینکه موضوع دستفروشی نوعی عارضه اجتماعی به شمار می رود گفت: جلساتی را با پلیس تهران برگزار کردیم.
وی خاطر نشان کرد: داخل واگن قطارهای مترو به هیچ عنوان محل عرضه و فروش اجناس نیست و شهرداری تهران برای ساماندهی این دستفروشان جایگاههایی را خارج از ایستگاههای مترو در نظر گرفته است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/jOiPE

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نه =