خودروهای کاربراتوری با اجرای طرح کاهش متوقف نمی شوند

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری مهر

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: با اجرای طرح کاهش، خودروهای کاربراتوری که دارای معاینه فنی هستند می توانند به محدوده زوج و فرد وارد شوند.

مازیار حسینی مشاور عالی محمدباقر قالیباف شهردار تهران

مازیار حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه استانداردهای تعریف شده برای هر خودرویی با سطح همان خودرو سنجیده می شود، گفت: در اینکه خودروهای کاربراتوری بیش از خودروهای انژکتوری تولید آلایندگی می کنند شکی نیست اما اجرای طرح کاهش به معنای حذف خودروهای کاربراتوری نیست بلکه این خودروها با استانداردهای خود سنجیده می شوند و امکان دریافت معاینه فنی دارند.

وی تاکید کرد: درگام نخست طرح کاهش استانداردهای معاینه فنی خودروها باز است و به مرور سطح سخت‌گیری برای استانداردها را بالا می بریم تا به تدریج تمامی خودورهای آلاینده ترددشان در محدوده مرکزی شهر محدود شود.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه اجرای طرح کاهش به معنای توقف خودروهای کاربراتوری از سطح شهر تهران نیست، تصریح کرد: گام به گام کنترل محدوده مرکزی و زوج و فرد افزایش یافته و استانداردها بالا می رود و در آینده امیدواریم طرح کاهش، تمام سطح شهر تهران را در بر بگیرد.

وی یادآور شد: به خودروهای تاکسی که فرآیند نوسازی را طی کرده اند در زمان اجرای طرح کاهش، فرصت لازم داده خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه مسائل جامعه شناسی به پروژه های ترافیکی گفت: تلاش کردیم نگاه جامعه شناسی به پروژه های عمرانی در حوزه حمل و نقل را پررنگ تر کنیم، به طور مثال در مترو که به نظر می آید یک پروژه کاملا عمرانی است نیازهای جامعه را مانند سرویس بهداشتی، اتاق مادر و … را نیز پیش بینی کنیم تا این محیط ها، محیط های بهتری برای شهروندان باشد.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/bhcxi

دیدگاه‌تان را بنویسید:

20 − شانزده =