خیریه طنین پرشکوه مهر (طپش)

کافه ترافیک | نارمک

نشانی: خیابان شریعتی ، خیابان دستگردی (ظفر) ، خیابان فرید افشار ، دولتشاد غربی ، پلاک ۵۸

تلفن: ۲۲۶۴۱۸۳۷

موبایل: ۰۹۱۹۸۹۶۰۰۵۱

شماره مجوز بهزیستی: ۳۶۳۷۷

www.tapeshcharity.com

در آموزه های اسلامی و ایرانی که با جان ایرانیان سرشته شده، کمک بدون هیچ خدشه ای به شخصیت انسان ها سفارش اکید شده است. از آنجایی که حفظ شأن و منزلت کودکان و خانواده های آنان، جزء ارکان اصلی اخلاقی موسسه «طپش» به حساب می آید، موسسه نقش واسط را بین خانواده ها و خیرین و نیکوکاران ایفا می کند. ناشناخته ماندن هویت اصلی دو طرف آسایش و آرامش کمک کننده و کمک گیرنده را در پی خواهد داشت. البته گزارشات کمک به همراه مدارک به صورت مدون به خیرین ارائه می گردد و همه چیز به غیر از هویت خانواده های تحت پوشش در دسترس خیرین قرار می گیرد.

سازماندهی آموزشی متمرکز کودکان تحت پوشش:

تمامی کودکان حق دارند در محیطی سالم، آرام و شـاد زندگی کنند و با وجود بیماری باید درس و مدرسه خود را ادامه دهند و از زندگی لذت ببرند. همچنین پسران نوجوان و جوان تحت پوشش نیازمند یادگیری مهارت و توانایی هایی هستند تا در آینده بتوانند در فضای شغلی مناسب کار کنند و مخارج زندگی خود را تامین کنند و نیز در بین کودکان تحت پوشش، مادرانی وجود دارند که سرپرستی خانواده را برعهده دارنـد و مجبور هستند به تنهایی هزینه های جاری زندگی را علاوه بر هزینه های بیماری کودکانشان برعهده گیرند. این امور جزء دغدغه های مهم موسسه خیریه طپش به شمار می روند ، به این امید که با یاری خداوند و کمک های نهادهای دولتی و مردمی، واحدهای کوچک آموزشی و با شرایط خاص ساخته شود تا از ضربه های روحی و عاطفی آنان تا حد امکان جلوگیری شود و در این فضاهای آموزشی مهارت هایی درنظر گرفته شود تا کودکان و خانواده آنان در فضایی مناسب و با حفظ منزلت اجتماعی، آموزش های لازم را ببینند.

تهیه مکان زندگی مناسب:

متاسفانه فقط تعداد کمی از کودکان تحت پوشش موسسه در خانه های شخصی پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ و اقوام خود ساکن هستند و مابقی این کودکان در فضاهای نامناسب زندگی می کنند، و همین مکان های نامناسب سبب تشدید و بروز بیماری های خطرناکی در این کودکان شده است. در این بین خانواده هایی هستند که به همت خیرین بـا پرداختن اجاره های متفاوت در محله  های مختلف ساکن هستند. از آنجایی که این قشر جامعه در معرض آسیب های اجتماعی هستند، موسسه خیریه در تلاش است با برنامه های مدون، مهارت های زندگی و اجتماعی این کودکان و خانواده های آنان را ارتقا دهد. برای پیشبرد تمامی اهداف موسسه خیریه طپش به بهترین شکل، به همیاری همه دوستان و عزیزان نیاز است، تا هر شخص با توجه به بضاعت مالی و دانش و مهارت های فردی خود در این راستا گام بردارد.

مقصد ما خانه ایی برای فردا:

برای ارائه بهترین کیفیت خدمت رسانی به خانواده های تحت پوشش هدف ما به لطف خداوند و یاری یاران در آینده ای نه چندان دور خانه ای برای کودکان است. این کودکان از یک طرف نیازمند مراقبت های منظم، چکاپ های ماهیانه و درمان هستند و از طرف دیگر نیازمند فضای آموزشی جهت رفع اشکالات درسی و آموزش مهارت ها ، هنرها و فنونی هستند که به کودکان امیدی دوباره می دهد. در همین راستا موسسه خیریه در تلاش است تا با احداث مکانی مناسب این عزیزان و افراد مشتاق بـه کمک را دور هم گرد آورد تا با رسیدگی مستمر، احتیاجات و نیازهای اولیه آنان برطرف گردد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *