دهها تن زباله از مناطق طبیعی و تفرجگاه های استان تهران جمع آوری شد

کافه ترافیک | نارمک

سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: دهها تن زباله از مناطق طبیعی، تفرجگاه ها و اماکن عمومی استان تهران در هفته زمین پاک، پاکسازی و جمع آوری شد.

محمدهادی حیدرزاده افزود: یکی از معضلات زیست محیطی موجود در سطح استان وجود انبوهی از زباله های رها شده در مناطقی است که قابلیت گردشگری و تفرجی دارند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با انتقاد از اینکه اقدامات نمادین تاثیر زیادی در ساماندهی وضعیت محیط زیست نخواهد داشت، افزود: در بیشتر کشورها حفاظت از محیط زیست به عنوان یک ارزش اجتماعی در فرهنگ مردم نهادینه شده و در سطح کلان بین محیط زیست و اقتصاد رابطه معناداری وجود دارد.
وی گفت: متاسفانه در کشور ما جمع آوری زباله کار کم اهمیتی تلقی شده و عموم مردم نیز به جنبه های اقتصادی حاصل از مدیریت صحیح پسماند ها آگاهی ندارند.
حیدرزاده تصریح کرد: بیشتر زباله های رها شده در طبیعت قابلیت بازیافت مجدد دارد و در صورت توجه به این موضوع صرفه اقتصادی نیز دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در طول هفته گرامیداشت زمین پاک، برنامه های پاکسازی از مناطق طبیعی، تفرجگاه ها و اماکن عمومی با شعار «با زمین مهربان باشیم» در سطح استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: این مراسم ها با همکاری و مشارکت دستگاه ها و سازمان های مختلف، تشکل های مردم نهاد زیست محیطی، گروه های داوطلب مردمی، علاقه مندان به طبیعت و دانش آموزان مدارس اجرایی شد.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع بیش از دهها تن زباله خشک و تر از این مناطق جمع آوری و به مکان های مناسب منتقل و دفع شدند.
مراسم روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت ماه) در سراسر جهان برگزار می شود و در ایران نیز امسال با شعار«با زمین مهربان باشیم» به مدت یک هفته از روز دوم اردیبهشت‌ ماه آغاز شده است.
در این هفته مراسم و برنامه های مختلف به منظور حفظ و صیانت از محیط زیست برگزار می شود.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/7dFVv

دیدگاه‌تان را بنویسید:

3 × 2 =