بیش از ۵۰ هزار دوقلوی ایرانی در اجتماع تهران شرکت می کنند

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

مدیرعامل انجمن دوقلوها گفت: بیش از ۵۰ هزار دوقلو و چندقلو در اجتماع دوقلوهای ایران که روز ۲۳ اردیبهشت در مجموعه ورزشی صدهزار نفری آزادی تهران برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.

احسان خاصه تراش روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات تالار امپراتور در پارک سوار بیهقی (میدان آرژانتین) افزود: پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت همزمان با ششمین سالگرد فعالیت انجمن دوقلوها و روز دوقلوها و چندقلوهاست و این بزرگترین اجتماع از دوقلو و چندقلوهای ایرانی است.
وی با اشاره به اینکه فراخوان کشوری برای حضور دوقلوها و چندقلوها در این گردهمایی عظیم انجام شده از دیگر دوقلو و چندقلوهایی که تاکنون فرصت ثبت نام پیدا نکرده اند خواست تا برای شرکت در این جشن بزرگ روز پنجشنبه با مراجعه به سایت اینترنتی www.irtwins.com و یا با تماس با شماره های ۲۲۷۷۲۴۹۴ و ۲۲۷۷۹۴۲۴ نام نویسی کنند.
خاصه تراش به ثبت رکود بزرگترین اجتماع دوقلوها و چندقلو توسط کشور تایوان در سال ۱۹۹۹ در گینس اشاره کرد و گفت: در کنار بزرگداشت روز دوقلوها در این روز با برنامه ریزی انجام شده این آمادگی وجود دارد که رکورد بزرگترین اجتماع دوقلوها و چند قلوها با درج در کتاب گینس به نام کشور ایران به ثبت برسد.
وی با اشاره به اینکه این گردهمایی با شعار «دوقلوهای ایران، نماد صلح و وحدت» برگزار می شود، گفت: در طول این مدت با انجام فراخوان حدود پنج هزار نفر از دوقلو و چندقلوهای کشور از نقاط مختلف کشور برای حضور در این مراسم ثبت نام کرده اند.
خاصه تراش با اشاره به اینکه اسپانسر خاصی برای این برنامه وجود نداشت گفت: البته کمک های از برخی از نهادها مانند صدا وسیما و ستاد هم افزایی انجمن های مردم نهاد در تهران و چند نهاد دیگر انجام شده، ولی بیشتر هزینه این مراسم به عهده انجمن بوده است.
وی گفت: البته در روز اجرایی این مراسم براساس توافق انجام شده با رسانه ملی بنا شده که به مدت ۴۰ دقیقه به صورت بازپخش در شبکه نسیم این مراسم به دید عموم برسد.
خاصه تراش به نحوه برگزاری این مراسم اشاره کرد و گفت: با توجه به گرمی هوا برنامه ثبت رکورد از ساعت ۱۶ بعدازظهر پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه شرکت کنندگان فقط از ضلع غربی مجموعه ورزشگاه آزادی می توانند وارد این مراسم شوند گفت: دوقلوها و چندقلوها با دریافت بلیط از یک در و مهمانان همراه نیز از در دیگر وارد مجموعه خواهند شد.
خاصه تراش افزود: پس از استقرار دوقلوها به دسته های ۵۰ نفره به تفکیک شش رنگ روبان در محل جایگاه مستقر خواهند شد.
خاصه تراش گفت: براساس توافق به عمل آمده با گینس با کمک شش دوربین مستقر در این محل از گروه های دوقلوهای ۵۰ نفره با رنگهای منفک شده فیلمبرداری می شود تا با انجام شمارش و ارسال فیلم های ضبط شده به دفتر گینس رکورد نهایی بزرگترین اجتماع دوقلو و چندقلوها در جهان تایید و اعلام شود.
مدیرعامل انجمن دوقلوها و چندقلوها گفت: چند نفر از هنرمندان مشهور از قبیل مسعود روشن پژوه، صابر خراسانی، عباس رضازاده، حسین حیدری و خوانندگان دوقلو نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت.
خاصه تراش، پایان این مراسم را ساعت ۱۹همان روز اعلام کرد و گفت: براساس اعلام دفتر گینس نتیجه نهایی رکورد گیری پس از پنج روز از زمان تحویل مدارک و مستندات به این دفتر اعلام رسمی خواهد شد.
خاصه تراش افزود: براساس آمار دریافتی از سال ۸۹ تا ۹۳ تعداد دوقلوها و چندقلوهای شهر تهران ۲۸ هزارنفر به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/8Lmar

دیدگاه‌تان را بنویسید:

چهارده − سه =