راه اندازی دفتر مشاوره و آموزش شغلی در ترمینال جنوب تهران

کافه ترافیک | نارمک

شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی دفتر مشاوره و آموزش شغلی در ترمینال جنوب خبر داد و گفت: یکی از وظایف این دفتر ارائه مشاوره شغلی درست و سنجیده به افرادی است که به سودای کار به تهران می آیند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، فرزاد هوشیار پارسیان با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و مشاوره درست در حوزه اشتغال افزود: پس از گذشت دو هفته از آغاز به کار این دفتر حدود ۴۰ درصد از افرادی که برای یافتن شغل به پایتخت آمده بودند در همان ترمینال متقاعد شدند تا به شهر خود بازگردند.
وی گفت: با توجه به بررسی های انجام شده عمده ترین مشکل افرادی که به صورت موقت یا دائمی به تهران می آیند بحث اشتغال و یافتن کار مناسب است و در این مورد آگاهی و اطلاع رسانی درستی وجود ندارد.
هوشیار پارسیان افزود: بر این اساس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران تیمی را در قالب دفتر مشاوره و آموزش شغلی در ترمینال جنوب مستقر کرده تا به صورت رایگان به متقاضیان مشاوره های درست ارائه دهد.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به نحوه ارائه مشاوره در دفتر مشاوره و آموزش شغلی گفت: در این دفتر مشاوره ها به افرادی که به صورت موقت به تهران آمده و مشکل اشتغال دارند، ارائه می شود به این شکل که آنان را راهنمایی می کنیم تا برای مهارت آموزی به کدام سازمان در شهرستان مراجعه و چه خدماتی دریافت کنند، حتی اگر نیاز به تسهیلات هم داشته باشند این افراد را با صندوق های قرض الحسنه آشنا می کنیم.
وی با بیان اینکه برخی افراد به نیت اقامت دائم و اشتغال به تهران آمده و جویای کار هستند، افزود: متاسفانه بسیاری از این افراد اطلاعات درستی در خصوص وضعیت اشتغال ندارند و تنها با سودای پیدا کردن شغل و کسب درآمد به پایتخت می آیند.
هوشیار پارسیان گفت: در دفتر مشاوره و آموزش شغلی ابتدا فرد را نسبت به واقعیت های اشتغال در تهران آشنا کرده و تاکید می کنیم که هزینه زندگی در شهرستان بسیار کمتر از تهران است.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه طی دو هفته گذشته ۲۵۰ نفر به دفتر مشاوره و آموزش شغلی در ترمینال جنوب مراجعه کردند، افزود: ۱۵۰ نفر از این افراد تصمیم داشتند تا برای کار به طور دائمی در تهران مستقر شوند که با انجام مشاوره های شغلی ۶۰ نفر به مشاوران اعلام کردند برای بازگشت به شهرستان و اشتغال در شهرستان خودشان متقاعد شده اند.
به گفته وی برخی از مراجعان دفتر مشاوره و آموزش شغلی در ترمینال جنوب بر اقامت در تهران و کار در این شهر مصر هستند که تحت این شرایط، مشاوره های لازم در خصوص نحوه مهارت آموزی و یافتن کار ارائه می شود.
هوشیار پارسیان با تاکید بر اینکه فقدان اطلاعات کافی منجر به سردرگمی تازه واردان و افزایش آسیب های اجتماعی می شود، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از بروز آسیب اجتماعی در نظر داریم تا در فازهای بعدی دفتر مشاوره و آموزش شغلی را در سایر ترمینال ها اجرا کنیم که اجرای این طرح منوط به همکاری مسئولان پایانه است.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ایجاد پیوند میان کارآفرینان و جویندگان کار را از دیگر خدمات دفتر مشاوره عنوان کرد و گفت: بانک اطلاعاتی را در خصوص یک سری از کارآفرینان مستقر در تهران و سایر شهرها تهیه کرده ایم و در صورت مراجعه افراد جویای کار مشاوران ما این افراد را به کارآفرینان معرفی می کنند.
وی با اشاره به ارائه آموزش های رایگان در دفاتر مشاوره افزود: در محوطه ترمینال جنوب مکانی را در نظر گرفته ایم تا افرادی که به ما مراجعه می کنند در مدت زمان کوتاهی که در ترمینال هستند آموزش حرفه ای ببینند، به عبارت دیگر فردی ۲ ساعت برای سوار شدن به اتوبوس زمان دارد، در این مدت می تواند به صورت رایگان در کارگاه قالیبافی یا سایر کارگاه ها شرکت کند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/1v3DE

دیدگاه‌تان را بنویسید:

پانزده − 9 =