روز طبیعت کاخ موزه‌های تهران را تعطیل کرد

کافه ترافیک | نارمک

مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی اعلام کرد: سه کاخ موزه‌ی «سعدآباد»، «نیاوران» و «گلستان» در صورت اعلام روسای آن‌ها، تعطیل می‌شوند.

محمدرضا کارگر در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در کل کشور که دارای فضای سبز محیطی هستند بر اساس تجربه‌ی سال‌های گذشته و تصمیم مدیریت مجموعه‌های تاریخی می‌توانند یکشنبه، ۱۳ فروردین تعطیل شوند.

او ادامه داد: با توجه به این‌که پرسنل این مجموعه‌های تاریخی نمی‌توانند جلوی مردم را برای استفاده از فضای سبز در روز طبیعت بگیرند، همچنین در صورتی که احساس شود که حضور مردم بیشتر به منظور بهره‌برداری از فضای سبز است تا فضای موزه‌ای، می‌توانند با اعلام قبلی مجموعه‌ی خود را تعطیل کنند.

وی افزود: دیگر موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که از چنین شرایطی برخوردار نیستند، موظفند مانند روزهای گذشته به روی مردم باز باشند.

وی که خود سرپرست مجموعه‌ی فرهنگی تاریخی سعدآباد نیز هست؛ گفت مجموعه‌ی سعدآباد فردا ۱۳ فروردین تعطیل است.

همچنین روابط عمومی مجموعه‌ی فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران در اطلاعیه‌ای به همه رسانه‌ها اعلام کرده است این مجموعه به دلیل برخورداری از فضای سبز و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در روز طبیعت ۱۳ فروردین تعطیل است.

مسعود نصرتی رئیس مجموعه‌ی جهانی کاخ گلستان نیز به ایسنا گفت: بر اساس سنت‌های گذشته و با توجه به وجود فضای محیطی سبز کاخ گلستان، این مجموعه فردا یکشنبه ۱۳ فروردین تعطیل است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/0vyy7

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هشت =