رکورد گرما در تهران شکسته شد

دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دیروز گرمترین روز سال در پایتخت به ثبت رسید.

به گزارش جام جم آنلاین ، محمد اصغری با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور گفت: الگوی نقشه های پیش بینی تغییری نکرده است و شاهد تشکیل ابرهای بارانی در شمال غرب کشور هستیم. همچنین امروز در جنوب شرق کشور شاهد وزش باد خواهیم بود.

وی افزود: در استان های کرمانشاه،‌ ایلام،‌ خوزستان و بوشهر در ساعات آینده شاهد وزش باد هستیم و با توجه به تشکیل گردو غبار در کشور عراق، میزان آلاینده ها در این استان ها افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه پدیده قالب جوی در کشور گرما است، افزود: دمای هوای تهران دیروز به ۳۳ درجه بالای صفر رسید که گرمترین روز سال را به ثبت رساند. پیش بینی می کنیم این روند افزایشی ادامه داشته و امروز دمای هوا در پایتخت به ۳۵ درجه بالای صفر برسد.

به گفته کارشناس هواشناسی روز گذشته گرمترین مرکز استان شهر اهواز با دمای ۴۳ درجه بالای صفر و پس از آن گرگان با ۳۸ درجه بالای صفر بود. همچنین دمای هوای قم دیروز به ۳۶ درجه بالای صفر رسید. این درحالی است که شهرستانهای هندیجان،‌ ماهشهر،‌ شوش و‌ آغاجاری دمای ۴۴ درجه بالای صفر را تجربه کردند.

اصغری از بارش باران در دو روز پایانی هفته خبر داد و گفت: به تدریج از عصر پنجشنبه شاهد بارش باران در ارتفاعات البرز،‌ مازندران و قزوین هستیم و کسانی که می خواهند به شمال بروند بدانند که در روزهای پایانی هفته در جاده های منتهی به شمال کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

وی در پایان با بیان اینکه فردا وزش باد در تهران قابل توجه است، تاکید کرد: تهران در دو روز پایانی هفته هوایی ابری همراه با بارش در ارتفاعات دارد.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/BtL7V

دیدگاه‌تان را بنویسید:

6 + هفده =