سومین روز متوالی تهران با کیفیت هوای ناسالم

سومین روز متوالی تهران با کیفیت هوای ناسالم

کافه ترافیک | نارمک

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص عددی ۱۰۲ برای سومین روز متوالی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ؛ به گزارش تِهدونی، محمد رستگاری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کیفیت هوای شهر تهران در شبانه روز گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، باوجود کاهش ۱۹ عددی میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد ۱۰۲ قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: روند تغییرات میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن نیز در همین مدت از ۳۲ به ۳۵ افزایشی و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۸۰ به ۷۸ کاهشی بوده است.

وی افزود: ایستگاه های پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، ستاد بحران (منطقه ۷) و پارک سلامت (منطقه ۱۷) به ترتیب با شاخص عددی ۱۳۲، ۱۲۵ و ۱۱۹ آلوده ترین هوا را در بین مناطق شهری تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

رستگاری گفت: ایستگاه های دانشگاه شهیدبهشتی، ژئوفیزیک و گلبرگ در مناطق ۱، ۶ و ۸ نیز با شاخص عددی ۶۹، ۷۷ و ۸۱ سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/w0hzg

دیدگاه‌تان را بنویسید:

چهار + 16 =