شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

کافه ترافیک | نارمک

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به وزش باد روزگذشته و تاثیرات آن بر کاهش نسبی آلاینده های جوی گفت: شاخص کیفیت هوای تهران هم اینک در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در وضعیت سالم قرار گرفته و همچنان این شرایط ادامه دارد.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با چهار عدد کاهش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۷۱ قرار گرفت.
رستگاری به افزایش میزان میانگین غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۳۰ به ۳۱ نسبت به روز گذشته اشاره کرد و گفت: آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۷۵ به ۷۱ کاهش داشته است.
وی افزود: ایستگاه های شادآباد(منطقه ۱۸)، دانشگاه شریف( منطقه ۲) و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص اعداد ۱۱۸، ۹۸ و ۹۸ بیشترین حجم آلاینده های جوی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های اقدسیه(منطقه ۱)، شهرداری منطقه دو و ژئوفیزیک دانشگاه تهران(منطقه ۶) با شاخص اعداد ۴۶، ۴۶ و ۵۴ سالم ترین مناطق شهر تهران دراین مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/FtrYH

دیدگاه‌تان را بنویسید:

15 − چهار =