شاخص کیفیت هوای تهران همچنان در شرایط سالم است

پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به وزش باد روز گذشته و تاثیرات آن بر کاهش نسبی آلاینده های جوی اعلام کرد: شاخص کیفیت هوای تهران همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در وضعیت سالم قرار گرفته و همچنان این شرایط ادامه دارد.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۱۲ عدد کاهش بر روی عدد ۶۹ قرار گرفت.
رستگاری به افزایش میزان میانگین غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۳۰ به ۳۲ نسبت به روز گذشته اشاره کرد و گفت: آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۵۶ به ۵۲ کاهش داشته است.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/cHmwf

دیدگاه‌تان را بنویسید:

9 − 6 =