شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

کافه ترافیک | نارمک

شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با وجود افزایش میانگین غلظت آلاینده های ذرات معلق همچنان در شرایط سالم است.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.
وی افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته باوجود افزایش چهار عددی، در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۹۴ قرار گرفت.
رستگاری با اشاره به ثابت ماندن میزان میانگین غلظت آلاینده منواکسید کربن در مناطق شهر تهران نسبت به شبانه روز گذشته بر روی عدد ۳۰ گفت: ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۶۵ به ۶۹ افزایش داشته است.
وی افزود: ایستگاه های شادآباد، دانشگاه شریف و ستاد بحران در مناطق ۱۸، ۲ و ۷ با شاخص اعداد ۱۳۳، ۱۳۱ و ۱۱۶ آلوده ترین نقاط جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پیروزی، دانشگاه تهران و پونک در مناطق ۱۳، ۶ و ۵ با شاخص اعداد ۶۸ ، ۶۹ و ۷۰ سالم ترین هوا را در بین مناطق شهر تهران دراین مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/4fxgk

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =