کیفیت هوای تهران همچنان در شرایط سالم است

کافه ترافیک | نارمک

چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران از افزایش ۱۲ عددی میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون خبر داد و گفت: شاخص کیفیت هوای تهران به رغم این افزایش همچنان در شرایط سالم است.

محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۱۲ عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۹۳ قرار گرفت.
رستگاری گفت: در همین مدت میزان غلظت میانگین آلاینده های منواکسید کربن از ۳۶ به ۳۷ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۶۱ به ۷۴ افزایش داشتند.
وی افزود: ایستگاه های پاسداران(منطقه ۳)، شهرداری منطقه ۱۵ و شادآباد(منطقه ۱۸) با شاخص اعداد ۱۳۶، ۱۱۶ و ۱۱۲ بیشترین حجم آلاینده های جوی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های اقدسیه(منطقه ۱)، شهرداری منطقه دو و پارک شکوفه(منطقه ۱۴) با شاخص اعداد ۶۴، ۶۵ و ۶۵ کمترین میزان آلایندگی را دراین مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/30aRE

دیدگاه‌تان را بنویسید:

3 + چهارده =