کیفیت هوای تمام مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار گرفت

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: در پی کاهش نسبی میانگین غلظت آلاینده ها، کیفیت هوای تمام مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار گرفت.

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با پنج عدد کاهش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۶۳ قرار گرفت.

رستگاری گفت: درهمین مدت میزان غلظت آلاینده های منواکسید کربن از ۲۸ به ۲۶ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۴۹ به ۴۷ کاهش داشته اند.

وی با اشاره به مناطقی که بیشترین آلاینده های جوی را در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به هشت صبح امروز داشتند، افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۵، شادآباد(منطقه ۱۸) و فرماندارس شهرری(منطقه ۲۰) با شاخص اعداد ۹۴، ۸۴ و ۸۰ در شرایط سالم بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پونک(منطقه ۸)، ژئوفیزیک دانشگاه تهران(منطقه ۶) با شاخص اعداد ۴۱ و ۴۳ و ایستگاه های اقدسیه(منطقه ۱) و شهرداری منطقه دو هر دو با عدد ۴۷ پاک ترین هوا را دراین مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/1y3ag

دیدگاه‌تان را بنویسید:

یک × 1 =