کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

تهران – ایرنا – معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با ثابت ماندن میزان میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط سالم است.

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز در شرایط سالم قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته ثابت و در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۷۸ قرار دارد.
رستگاری به افزایش آلاینده منواکسید کربن از ۲۴ به ۳۵ نسبت به روز گذشته اشاره کرد و گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۵۴ به ۵۲ کاهش داشته است.
وی افزود: ایستگاه های دانشگاه صنعتی شریف، پاسداران و پارک قائم در مناطق ۲، ۳ و ۱۸ با شاخص اعداد ۱۴۶، ۹۹ و ۹۳ بیشترین حجم آلاینده های جوی را در ۲۴ ساعت گذشته در سطح شهر تهران داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پارک رز(منطقه ۲۲)، شهرداری منطقه دو و اقدسیه(منطقه ۱) با شاخص اعداد ۴۵، ۵۳ و ۵۹ سالم ترین هوا را در این مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *