کیفیت هوای تهران سالم است

کافه ترافیک | نارمک

شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای شهر تهران با وجود افزایش میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۱۱عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۸۶ قرار دارد.

رستگاری به کاهش میزان غلظت دو آلاینده دیگر در این مدت اشاره کرد و گفت: منوکسید کربن نیز از ۶۱ به ۵۸ و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون از ۲۷ به ۲۷ کاهش یافته است.

به گفته وی، ایستگاه های شادآباد، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه شهیدبهشتی در مناطق ۱۸، ۲ و ۱ با شاخص اعداد ۱۱۴، ۱۰۴ و ۱۰۴ بیشترین حجم آلاینده های جوی در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پونک(منطقه ۵)، شهرداری منطقه دو و اقدسیه(منطقه ۱) نیز به ترتیب با شاخص عددی ۶۶، ۶۵ و ۶۴ سالم ترین مناطق جوی شهر تهران دراین مدت بودند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/2iO1s

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =