ماشین حفار خط شش مترو تهران به امیرکبیر رسید

کافه ترافیک | نارمک

سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون عمرانی شرکت مترو تهران و حومه روز سه شنبه در حاشیه رسیدن ماشین حفار (TBM) به ایستگاه امیر کبیر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماشین حفار خط شش مترو تهران که از محله دولت آباد در منتهی الیه جنوب شرق تهران حرکت کرده بعد از حفاری هفت هزار و۵۰۰ متر تونل، امروز ( سه شنبه) به ایستگاه در حال ساخت مترو امیرکبیر در تقاطع خیابان هفده شهریور، خیابان امیرکبیر رسید.
سید مهدی پورهاشمی گفت: در خط شش مترو رسیدن ماشین حفار به ایستگاه در دست ساخت، گذر از ایستگاه و ادامه حفاری در طول مسیر یک اتفاقی بی نظیر محسوب می شود و یک دستاورد مهندسی کم نظیر در کشور بشمار می رود.
وی خاطرنشان کرد: ماموریت غول آهنی۵۰۰ تنی تا دوماه آینده در میدان سپاه به اتمام خواهد رسید و مابقی این خط ۳۱ کیلومتری به روش NATM تا سولقان، کن در شمال غرب پایتخت در دست حفاری و احداث است.

** احداث پروژه خط شش به دو روش مکانیزه و سنتی
معاون فنی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: پروژه خط شش متروی تهران به طول ۳۱ هزار و ۲۰۰ متر به دو روش مکانیزه و سنتی در حال احداث است.
وی خاطرنشان کرد: بخش ابتدایی این مسیر به طول ۱۰ هزار و ۷۷۱ متر از ایستگاه دولت آباد تا ایستگاه شهید صیاد شیرازی توسط دستگاه حفار تونل تمام مقطع (TBM) حفاری می شود و در ادامه مسیر تا ایستگاه سولقان به روش سنتی این خط احداث می شود.
پورهاشمی تاکید کرد: در پروژه خط شش متروی تهران، فضاهای باز در دو ایستگاه امیر کبیر و شهدا برای ورود ماشین حفار در نظر گرفته شده تا پس از ورود دستگاه حفار اشکالات فنی محتمل دستگاه بطور کامل برطرف شود.
وی خاطرنشان کرد: ماشین حفار خط شش پس از ورود به فضای باز ایستگاه امیر کبیر تا دو ماه آینده وارد ایستگاه شهدا می شود و در ادامه به ایستگاههای میدان امام حسین(ع) و شهید صیاد شیرازی می رسد.
پورهاشمی با اشاره به اینکه خط شش مترو جنوب شرقی پایتخت را به شمال غربی آن متصل می کند گفت: این خط از نقاط پرتردد شهر همچون کریمخان، اشرفی اصفهانی، شهر زیبا، شهران و کاشانی عبور می کند.
وی تاکید کرد: این خط مترو تهران روزانه ظرفیت جابه جایی یک میلیون مسافر را دارد که از جنوب شرق تهران در دولت آباد آغاز و تا سولقان در شمال غرب امتداد یافته و در طول مسیر، مناطق و محدوده های جمعیتی مهم شهر مانند خیابان ۱۷ شهریور، میادین خراسان، شهدا، امام حسین (ع)، سپاه، هفتم تیر، ولیعصر(عج) را پوشش می دهد.

منبع: ایرنا

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *