مرمت خانه دکتر شریعتی به پایان رسید

کافه ترافیک | نارمک

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه باید به اماکن تاریخی و هویتی توجه ویژه ای شود گفت: مرمت خانه دکتر علی شریعتی پایان یافت اما افتتاح این خانه موزه به سالروز درگذشت وی موکول شده است.

عیسی علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مرمت این خانه در کمترین زمان انجام شده است تصریح کرد: با همکاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از نیمه دوم سال ۹۴ اقدامات بازسازی آغاز شد.

وی با بیان اینکه جداسازی بخش اداری به منظور استفاده از تمامی بنا برای موزه و استقرار کارمندان خانه موزه دکتر شریعتی انجام شد خاطر نشان کرد: استحکام سازی، مرمت کف و سقف، رنگ آمیزی، ترمیم سنگ فرش پس از جمع آوری وسایل خانه وی از جمله اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران بود.

او با تاکید بر اینکه مرمت کالبدی ساختمان به پایان رسیده است اظهار کرد: وسایل داخل ساختمان متعلق به دکتر شریعتی از جمله فرش ها، مبلمان، کتاب ها و کتابخانه مراحل بازسازی را پشت سر گذاشته اند.

به گفته وی خانه موزه دکتر علی شریعتی در تاریخ ۲۷ مرداد ۸۳ در فهرست آثار ملی ثبت شد به همین دلیل سازمان زیباسازی تلاش کرده تا بهسازی آن به عنوان یک اثر ملی به بهترین نحو ممکن انجام شود.

علیزاده با اشاره به اینکه زیرزمین خانه که به طور کامل به شکل مخروبه در آمده بود مرمت و بهسازی شد، گفت: پیش از این خودرو دکتر شریعتی تعمیر و در حیاط خانه قرار گرفته بود که سازمان برای این وسیله نقلیه تاریخی سایه بان تعبیه کرد تا از باد و باران و آفتاب در امان باشد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *