مرکز‌ تئاتر حرفه‌ای خاوران پاسخی به نیاز فرهنگی پایتخت

کافه ترافیک | نارمک

پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ – همشهری

مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران قرار است پس از پایان‌ ماه رمضان به بهره‌برداری برسد.

عملیات احداث مرکز تئاتر حرفه‌ای ایران مطابق با استانداردهای جهانی به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در زمینی به مساحت ۲۷ هزار و ۹۶۰ مترمربع و با زیربنای ۱۸ هزار و ۱۸۲ مترمربع در جنوب شرقی تهران و در نزدیکی فرهنگسرای خاوران به پایان رسیده و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

اعضای شورای شهر در این‌باره بر ویژگی‌های جالب این مجموعه تأکید کردند. اقبال شاکری، عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که جای تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران دارد، گفت: این مجموعه فرهنگی و هنری مدرن قابل مقایسه با هیچ مجموعه دیگری نیست.

وی با اشاره به اینکه مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران دارای امکانات و ویژگی‌های گوناگون و خاصی است که آن را از سایر مراکز تئاتر کشور متمایز می‌کند، افزود: امیدواریم این مجموعه فرهنگی و هنری هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد و مورد استفاده اهالی هنر و علاقه‌مندان قرار بگیرد. معصومه آباد، عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه تهران هنوز کمبودهای جدی در زمینه فضاهای فرهنگی دارد، گفت: مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران اقدام فاخر و ارزشمند شهرداری تهران در جنوب شرقی شهر محسوب می‌شود و راه‌اندازی آن مطابق با استانداردهای جهانی صورت گرفته است.

آباد گفت: با راه‌اندازی این مجموعه فرهنگی و هنری کمبودهای سالن‌های تئاتر در تهران برطرف می‌شود. وی ادامه داد: مردم نسبت به گذشته اقبال بیشتری به تماشای تئاتر نشان می‌دهند، بنابراین با توجه به استقبال مردم نیازمند توسعه سالن‌های تئاتر در سطح شهر هستیم که خوشبختانه با اقدام شهرداری تهران در راه‌اندازی مرکز تئاترحرفه‌ای خاوران بخش عمده‌ای از کمبودها در این زمینه برطرف خواهد شد.

پرویز سروری، رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به‌وجود کمبودهای جدی در زمینه هنر نمایش در کشور، گفت: مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران می‌تواند بخشی از کمبودها را در این زمینه برطرف کرده و منجر به توسعه ارزش‌های انقلابی و دینی در کشور شود. وی افزود: البته لازم است در این زمینه به توزیع امکانات و فضاهای فرهنگی به‌صورت عادلانه در سطح پایتخت توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

وی با تأکید براینکه خوشبختانه شهرداری تهران به توزیع عادلانه فضاها و اماکن فرهنگی و هنری در سطح شهر توجه داشته است، تصریح کرد: پردیس تئاتر خاوران بزرگ‌ترین مرکز تئاتر حرفه‌ای ایران است. عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران نخستین مجموعه فرهنگی و هنری به شمار می‌آید که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران طی سال‌های اخیر در جنوب شرقی ساخته شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/rBLjl

دیدگاه‌تان را بنویسید:

شش + هفده =