مسیر حرکت خودروها در برخی معابر منطقه ۱۲ پایتخت تغییر می کند

کافه ترافیک | نارمک

دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

شهردار منطقه ۱۲ تهران با اشاره به تغییر مسیر دائمی برخی معابر این منطقه همزمان با عید سعید فطر گفت: این اقدام در راستای بهبود وضعیت ترافیکی و ارتقای کیفیت زندگی در منطقه ۱۲ صورت می گیرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، عابد ملکی افزود: این تغییر مسیر در خیابان های مجاهدین اسلام، ناطقی، ابن سینا و اجانلو همزمان با عید سعید فطر اعمال می شود.
ملکی تاکید کرد: تغییر مسیر ترافیکی همزمان با عید سعید فطر با اولویت کاهش حجم عبوری از میدان بهارستان از یک سو و کاهش زمان و مسافت دسترسی به خیابان ایران و حذف تقاطع فخرآباد اجرا می شود.
به گفته وی ایستگاه های اتوبوس ضلع شمالی خیابان مجاهدین اسلام نیز به خیابان ناطقی منتقل می شود.
ملکی خاطرنشان کرد: بر اساس طراحی های انجام شده خیابان ابن سینا (حدفاصل میدان ابن سینا تا سه راه مجاهدین اسلام) یکطرفه شمال به جنوب، خیابان مجاهدین اسلام (حدفاصل خیابان ابن سینا تا میدان شهدا) یکطرفه غرب به شرق، خیابان ناطقی (حدفاصل میدان شهدا تا زرین خامه) یکطرفه شرق به غرب و خیابان اجانلو (حد فاصل خیابان مجاهدین اسلام تا خیابان مردم) یکطرفه شمال به جنوب می شود.
شهردار منطقه ۱۲ گفت: مسیر جایگزین به منظور تردد از خیابان ایران به سمت میدان ابن سینا، خیابان ایران، خیابان زرین خامه، خیابان ناطقی، میدان ابن سینا، خیابان ابن سینا و مسیر جایگزین برای تردد از خیابان ایران به سمت میدان بهارستان، خیابان ایران، خیابان قائن، خیابان ابن سینا، میدان بهارستان است.
وی با اشاره به اینکه تغییر جهت برخی از خیابان‌ها و معابر در محدوده بازار تهران به منظور باز شدن گره های ترافیکی صورت می گیرد تصریح کرد: منطقه ۱۲ قطب تجاری کشور محسوب شده و با توجه به بافت ویژه آن، باید به شرایط تردد و ترافیک آن نگاه ویژه ای داشت، به همین دلیل بهره وری بیشتر از معابر، کاهش ترافیک عبوری و توسعه حداکثری پیاده راه های این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.
ملکی گفت: در مطالعات تغییر مسیر برخی معابر این منطقه تلاش شده جهت بندی ها به گونه ای تغییر کند تا بیشترین بهره وری از معابر صورت گیرد، به گونه ای که ترافیک عبوری از منطقه کمتر و تردد با خودروی شخصی محدودتر شود و در عین حال تنها ترددهای محدوده بازار در این منطقه شکل گیرد.
وی افزود: برای مثال برای رفتن از منطقه ۱۴ به منطقه ۱۱، ورود به محدوده بازار تعریف نشده و مسیرهای جایگزین برای آن تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/WFg6K

5 نظر برای “مسیر حرکت خودروها در برخی معابر منطقه ۱۲ پایتخت تغییر می کند”

 1. واقعا مسیر افتضاح شده برا مایی که خیابون ایران زندگی میکنیم و مسیر هر روزمون بهارستانه واقعا سخت و مسخره شده بابد دور قمری بزنیم
  الان که همه فوششون میدن کاش اول به صورت ازمایشی میذاشتن

 2. افسوس از این همه بی خردی و ادعای نخبه بودن در امر مدیریت شهری!!؟ همه مردم محدوده میدان شهدا تا دروازه شمیران و میدان بهارستان را با این بازی مار و پله ای که شهرداری تهران ، شهرداری منطقه ۱۲ و راهور تهران بزرگ انجام داده اند کلافه کرده و آواره کوچه ها و خیابان های فرعی نموده اند.
  از خدا می خواهم شماها را نبخشد و به دلیل این که شما نابخردان مردم را سرگردان کرده اید ، خدا هم شما را در زندگیتان سرگردان کند. الآن که تابستان است و مدارس تعطیلند، راننده های خودروها و موتورسیکلت ها ، تاکس ی ها و مسافرکش ها ، کسبه و ساکنین محدوده را گیج کرده و آزار داده اید وای به اول پاییز و باز شدن مدارس و دانشگاه ها که سیل جمعیت گرفتار تدبیر غلط شما و سرگردانی بیشتر خواهند شد. هرچه زودتر به اشتباه خود اعتراف کنید و وضع را به حالت اول برگردانید و در پیشگاه خدا از ندانم کاری هایتان توبه نمایید .

 3. بهتر نبود به شعور مردم احترام گذاشته میشد و از طریق نصب بنر در خیابانهای اطراف اطلاع رسانی میشد
  شهر داری برای نصب بنر نان سال جدید در ابتدای هر سال همه رو شگفت زده میکنه حالاتی شده از نصب تعداد محدودی بنر عاجز شده؟

  شهردار محترم حالا چه جوری باید از میدان شهدا یاشرق تهران به میدان بهارستان مریم؟

  1. واقعا این کار برای مردم منطقه سلب آسایش کرده و مشکلاتی در عبور و مرور ایجاد کرده . واقعا آقای شهردار شما به فکر مردم نباشید خیلی بهتره چون در اون صورت مردم روال عادی زندگی خود رو طی می کنند . بخصوص اینکه کلا اتوبوس ها از خیابان مجاهدین هم تردد نداره . خلاصه اینکه خیلی خیلی افتضاح شده

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 11 =