ملکی: چهارشنبه سوری را بدون ترقه برگزار کنیم

ملکی: چهارشنبه سوری را بدون ترقه برگزار کنیم

کافه ترافیک | نارمک

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: به احترام شهدای آتش نشان از همه شهروندان درخواست داریم در چهارشنبه سوری امسال از ترقه استفاده نکنند.

 

سید جلال ملکی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در آستانه جشن آخر سال و در یک حرکتی مردمی کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک با شعار چهارشنبه سوری بدون ترقه راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر استفاده از مواد محترقه خطرساز شیمیایی (دست ساز) بسیار رواج پیدا کرده بود افزود: امسال نسبت به سالهای گذشته مردم در این خصوص رعایت کرده و شاهد کاهش چشمگیر حوادث با استفاده از ترقه های دست ساز هستیم.

ملکی ادامه داد: کمپین های زیادی در خصوص استفاده نکردن از ترقه در چهارشنبه آخر سال به احترام شهدای آتش نشان توسط هنرمندان، ورزشکاران، مدیران و سایر اقشار مردم راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: برگزاری جشن چهارشنبه سوری آخر سال یک قدمت دیرینه دارد و امیدواریم این جشن با رعایت اصول ایمنی از سوی مردم در آستانه عید نوروز بدون تلفات جانی برگزار شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکید کرد: در آستانه چهارشنبه آخر سال ماموران تمامی ایستگاههای آتش نشانی شهر تهران در آماده باش کامل هستند و از شهروندان درخواست دارم به هنگام بروز هر گونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی خود مراتب را به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/m84ym

دیدگاه‌تان را بنویسید:

1 × چهار =