نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران برگزار می شود

سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

تهران-ایرنا- رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران خبر داد و گفت: این نمایشگاه همزمان با جشن‌های شعبانیه از ۲۷ اردیبهشت تا سوم خردادماه در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمود صلاحی افزود: نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران در آستانه آغاز به کار سومین دهه فعالیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با هدف عرضه و معرفی دستاورد‌ها و تولیدات، معرفی توانمندی‌های فرهنگی و هنری و ایجاد امکان همکاری بیشتر با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها و نیز شناسایی نخبگان و استعداد‌ها و برنامه‌های شاخص و خلاق برای آینده سازمان برگزار می‌شود.
وی افزود: در این نمایشگاه آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور شخصیت‌ها و چهره‌های برجسته فرهنگی و هنری در معرض دید عموم قرار می گیرد.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه در نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران یک هزار نمونه از تولیدات و محصولات که در سال‌های اخیر توسط کار‌شناسان و متخصصان این سازمان تولید شده، به نمایش گذاشته می‌شود، اظهار کرد: در این نمایشگاه بیش از ۳۰ تفاهم‌نامه همکاری با سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر امضا و از بیش از ۳۰ دستاورد این سازمان نیز رونمایی می‌شود.
صلاحی با اشاره به حضور تمامی بخش‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اعم از مدیریت‌های فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه، فرهنگسرا‌ها، موسسات و مراکز آموزشی در نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران گفت: هر منطقه از این سازمان با نمایش هویت اصلی خود و معرفی یکی از برنامه‌های شاخص که در چندسال اخیر برگزار کرده وارد نمایشگاه می شود.
وی افزود: ستاد برگزاری این نمایشگاه از اواخر بهمن‌ماه سال گذشته با ۹ کمیته اجرایی فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت با برگزاری بیش از ۳۲۰ ساعت جلسه در مناطق و یکصد ساعت جلسه در ستاد هماهنگی‌های لازم با نهادهای فرهنگی هنری و آموزشی مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری، شورایاری محلات تهران، ورزشکاران و هنرمندان، حوزه‌های علمیه، سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و شهری، موسسات مردم نهاد غیر دولتی فراهم شده است.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: همچنین در نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران رایزنان فرهنگی سایر کشور‌ها، مسئولان و شهرداران کلان شهر‌ها و سایر استان‌ها و عموم نخبگان، علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر شهر تهران نیز حضور خواهند داشت.
صلاحی با اشاره به برگزاری برنامه‌های زنده، برپایی کارگاه‌ها، نمایشگاه‌های هنری با حضور هنرمندان و چهره‌های فرهنگی در طول برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: تمام علاقه‌مندان از مناطق مختلف شهر تهران با مراجعه به فرهنگسرا‌ها و ثبت‌نام در تور «فرهنگ گردی شهر تهران» می‌توانند از نمایشگاه بازدید کرده و در برنامه‌های شاد و مفرح همچون جشنواره گلاب‌گیری که همه روزه در زمان برگزاری نمایشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنند.
نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران ۲۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ صبح با حضور مسئولان در پردیس سینما گالری ملت افتتاح می‌شود و همزمان با سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر (روز مقاومت، ایثار و پیروزی) به کار خود پایان می‌دهد.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/n5HyQ

دیدگاه‌تان را بنویسید:

پنج × 3 =