نقشه مترو تهران

جدیدترین و کاملترین نقشه مترو تهران در این صفحه قابل مشاهده و دانلود است.

این نقشه، تمام ایستگاه‌های مترو تهران پس از پایان عملیات ساخت را نمایش می‌دهد. یعنی علاوه بر ایستگاه‌های فعال، ایستگاه‌های در حال ساخت و بهره‌برداری نشده هم روی نقشه مشخص شده‌اند.

نقشه مترو تهران 98


ایستگاه‌های فعال مترو تهران

  • تمام ایستگاه‌های خط 1 (بجز شهر پرند) و خط 2 و خط 3 (بجز اقدسیه) و خط 4 و خط 5 فعال هستند.
  • ایستگاه‌های فعال خط 6 مترو تهران: میدان شهدا، بعثت، دولت آباد
  • ایستگاه‌های فعال خط 7 مترو تهران: میدان صنعت، دانشگاه تربیت مدرس، شهید نواب صفوی، رودکی، کمیل، بریانک، هلال احمر، مهدیه

زمان‌بندی کلی خطوط مترو تهران

خط متروشروع ساعت کاریپایان ساعت کاری
خط 1 مترو تهران05:3022:30
خط 2 مترو تهران05:3022:30
خط 3 مترو تهران05:3022:30
خط 4 مترو تهران05:3022:30
خط 5 مترو تهران05:0022:30
خط 6 مترو تهران06:3021:00
خط 7 مترو تهران05:3022:30
خط فرودگاه امام خمینی06:1020:05
خط فرودگاه مهرآباد05:3722:22

برای مشاهده برنامه زمانی و فاصله حرکت قطارهای مترو تهران اینجا کلیک نمایید.


قیمت بلیت مترو تهران

نوع بلیتقیمت در سال 1398 (تومان)
بلیت تک سفره تهران و حومه1200
بلیت تک سفره و کارت بلیت مبلغ‌دار فرودگاه امام خمینی9000

هزینه مسافرانی که از کارت بلیت مبلغ‌دار استفاده می‌کنند با توجه به مسافت طی شده از اعتبار کارت ایشان کسر خواهد شد. قیمت پایه مسافرت با استفاده از این نوع کارت بلیت ۳۳/۶۵ درصد مبلغ بلیت تک سفره خواهد بود که به عنوان مبلغ پایه و در هنگام ورود از اعتبار کارت کسر می‌گردد.

در هنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ‌دار، مبلغ پایه کارت بلیت از اعتبار کارت کسر می‌گردد و در هنگام ثبت خروج و با توجه به مسافت طی شده مابه التفاوت مبلغ سفر از اعتبار کارت کسر خواهد شد.

در صورتی که دارندگان کارت بلیت مبلغ‌دار در هنگام خروج، بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند، مابه التفاوت بالاترین بهای کارت بلیت مبلغ‌دار تا سقف ۱۲۰۰تومان از اعتبار کارت ایشان کسر خواهد شد.

مبلغ دریافت شده از مسافر، صرفا جهت استفاده از مترو برای حداکثر مدت زمان لازم جهت انجام طولانی‌ترین سفر (۱۲۰ دقیقه پس از ثبت ورود) است. حداکثر زمان مورد نیاز جهت انجام طولانی‌ترین سفر یعنی ۷۰ کیلومتر مسیر با عبور از ۳۲ ایستگاه، سه خط و چندین ایستگاه تقاطعی، با لحاظ نمودن زمان‌های انتظار، کمتر از ۱۲۰ دقیقه است که با پرداخت حداکثر ۱۲۰۰ تومان قابل انجام است. پس در حالت عادی هیچ یک از مسافران محترم مشمول شرایط محدودیت زمانی مذکور نخواهند بود.

کارت بلیت ارائه شده به اقشار خاص، منزلت، دانش آموزی، دانشجویان و … صرفا جهت استفاده همان شخص معتبر بوده و چنانچه در اختیار فرد دیگری قرار گیرد، از ورود وی جلوگیری می‌شود.

با توجه به احتمال کنترل بلیت در طول مدت سفر توسط ماموران کنترل، مسافران می‌بایست بلیت‌های خود را تا پایان سفر همراه داشته باشند. ماموران کنترل بلیت در تمام اماکن مترو با لباس فرم و کارت شناسایی حضور خواهند داشت.

حداکثر کرایه سفر از مسافران دارای کارت بلیت اعتباری مبلغ‌دار کسر می‌گردد، معادل بلیت تک سفره ۱۲۰۰ تومان و مبلغ بلیت برای مسافران ایستگاه فرودگاه امام خمینی ۹ هزار تومان می‌باشد.