نمایشگاه «سرگیجگی» افتتاح شد

نمایشگاه عکس و پرفورمنس «سرگیجگی» به هنرمندی شکرانه کریم در گالری ساتیا افتتاح شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این گالری، در این نمایشگاه تابلوهایی از عکس های این عکاس از نمایش‌های مختلفی که سال گذشته به روی صحنه رفتند به نمایش گذاشته شده است.

ژاله صادقیان، حسن فتحی، رضا بنفشه خواه، همایون ارشادی، عبدالرضا اکبری، امیر شهاب رضویان، سعید داخ، بهمن دان، محمد شیری، غلامرضا صنعتگر، فرج الله گل سفیدی، جواد یحیوی، محمد فرنود، رضا دلپاک، آرش فلاحت پیشه، حامد کاظمی، علی جناب، امید مسعودفر، میثم قره گزلو و… از جمله حاضران در این نمایشگاه بودند.

مسعود پاکدل ـ عکاس تئاتر، سینما و تلویزیون ـ درباره آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه نوشته است:

«ثبت لحظه‌ها و ارائه آن به آیندگان یکی از آرزوهای بشر بود که با اختراع دوربین جامه عمل به خود پوشید و توانست کم کم و در گذر زمان از قالب سرگرم کننده خود فاصله بگیرد و به عنوان یک سند کاربرد پیدا کند. بعدتر هم بُعد هنری پیدا کرد و عکاسی از تئاتر، سینما و دیگر هنرها جایگاه مهمی پیدا کرد. آن قدر که حالا این ژانر عکاسی توجه عکاسان زیادی را به خود جلب کرده است. در این میان یکی از مهم‌ترین بخش‌های عکاسی هنری، عکاسی از تئاتر است که هم برای هنرمندان و عوامل یک نمایش اتفاق مهمی محسوب می شود و هم عکاسان دوست دارند بتوانند در این عرصه فعالیت کنند.

من سال‌ها در زمینه عکاسی تئاتر به شکل‌های مختلف کار کردم و با عکاسان و دوستان زیادی در این رشته هم قدم شدم. کسانی هم بودند که با پیگیری زیاد به نتایج خوبی در این زمینه رسیدند. شکرانه کریم یکی از آن‌هاست. من شاهد بودم که با پیگیری مثال زدنی عکاسی را دنبال کرد و به نظرم به جایگاه خوبی در این زمینه رسیده است. به نظر من در مورد حرفه عکاسی پیگیری و استمرار در کار از همه چیز مهم‌تر است. با توجه به پیشرفت روز افزون امکانات عکاسی دیجیتال و ساده شدن عکاسی فقط کسانی ماندگار خواهند شد که نگاه ویژه و خاص خودشان را در کارهایشان نشان دهند و بتوانند با تصاویر، ویژگی خودشان را به نمایش بگذارند. حرف نمایش را بفهمند و در عکس‌ها جاری سازند.

شکرانه توانست تصاویری چشم نواز از نمایش‌ها ثبت کند. امیدوارم مشکلات و موانع موجود در این مسیر نتوانند سد راهش شوند و با انرژی به کارش ادامه دهد و شاهد موفقیت‌های بیشتری از او باشیم.»

در این نمایشگاه علاوه بر نمایش تابلوهای عکس از نمایش‌های مختلف که به روی صحنه رفتند، همچنین اجرای پرفورمنسی با عنوان «قاب نوزدهم» به طراحی کاوه آذرآئین و کارگردانی شکرانه کریم نیز اجرا شد. در این اجرا دنیا مرادی، سمیرا شاهنجرینی و شیوا باقرزاده بازی کردند.

نمایشگاه عکس و پرفرمنس «سرگیجگی» روز جمعه چهاردهم اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ الی ۲۰ در گالری ساتیا به نشانی؛ خیابان فرشته، خیابان شبدیز، انتهای بن بست افشار افتتاح شد. علاقمندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ به این گالری مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *