نمایشگاه کتاب آرام اما پویا به پایان روز چهارم خود رسید

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

چهارمین روز از نمایشگاه کتاب با وجود کاهش جمعیت بازدیدکننده، کماکان پویایی و طراوت خود را حفظ کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب در حالی به پایان می‌رسد که باید این روز را روزی نه چندان آرام و البته نه چندان شلوغ برای نمایشگاه دانست.

با وجود اینکه جمعیت نسبی حاضر در نمایشگاه کتاب به نسبت روزهای دوم و سوم نمایشگاه به شکلی محسوس با کاهش مواجه بود اما در بسیاری از سالن‌ها می‌شد حضور جمعیت را در برخی غرفه‌ها دید که به خرید کتاب مشغول هستند.

مشکل اطلاع‌رسانی به مخاطبان نمایشگاه در چهارمین روز از برگزاری این رویداد کماکان به چشم می‌خورد. با وجود اظهارنظر مدیر کمیته اطلاع‌رسانی نمایشگاه درباره کارشکنی یکی از نهادهای وابسته به وزارت ارشاد، مخاطبان نمایشگاه و ناشران از ضعف شدید اطلاع رسانی رنج بسیاری می‌برند. تا جایی که مسئول غرفه نشر روزنه به خبرنگار مهر می‌گوید: در غرفه‌های اطلاع‌رسانی به من گفتند نشر روزنه به دلیل دوری راه امسال از حضور در نمایشگاه انصراف داده است در حالی که ما (نشر روزنه) هم در نمایشگاه حاضریم و هم غرفه داریم.

ماجراهای مربوط به تامین برق نمایشگاه امسال که در روزهای اخیر به یکی از مشکلات جدی ناشران و مدیران مربوط تبدیل شده بود پس از حضور وزیر نیرو و نیز وعده امروز رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مبنی‌بر تامین برق پنج مگا واتی برای نمایشگاه تا اندازه زیادی رفع شده است که البته باید در انتظار پیک دوم جمعیتی نمایشگاه بود تا به صحت و سقم این موضوع بیش از پیش پی برد.

امروز همچنان از اعلام تذکر به هشتاد غرفه از نمایشگاه خبر رسید. سیاست بخش نظارتی نمایشگاه در روزهای اخیر دوری از حاشیه‌سازی بوده است تا جایی که مدیر کمیته نظارت و ارزشیابی با وجود اصرارهای مکرر خبرنگاران تاکنون حاضر به توضیح بیشتر از خبر خود برای ناشران نشده است.

چهارمین روز از نمایشگاه کتاب در زمینه حضور میهمانان خارجی نیز روز موفقی را پشت سر گذاشت. حضور پیتر اشتام نویسنده آلمانی و نیز رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه سوربن را باید از جمله مهمترین این حضورها به شمار آورد.

حمیدرضا شاه آبادی، مهدی قزلی، ویدا اسلامیه، مریم مفتاحیف قباد آذر آئین، الهام فلاح، محمود برآبادی، محمدعلی بهمنی، چیستا یثربی، هادی خورشاهیان، حسین فتاحی، کارولین کراس کری از جمله اهالی قلم حاضر در نمایشگاه در روز چهارم بودند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/bz8fC

دیدگاه‌تان را بنویسید:

نوزده − سیزده =