هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران در بوستان گفت وگو

هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران در بوستان گفت وگو

کافه ترافیک | نارمک

هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه روز سه شنبه در آیینی با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، معاون خدمات شهری شهردار و جمعی از مدیران شهری تهران در بوستان گفت وگو گشایش یافت.

سه‌شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ؛ به گزارش تِهدونی، به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در این آئین گفت: هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران، تا ۹ مهرماه از ساعت ۱۰ تا ۲۱ برای بازدید عموم دایر است.

علی محمد مختاری با اشاره به اینکه ۱۵ هزار تولیدکننده گل و گیاه در کشور فعالیت دارند اظهار کرد: متاسفانه برغم ظرفیت بالای کشور در زمینه تولید گل و گیاه در حوزه صادرات موفق عمل نکرده ایم.

وی با بیان اینکه میانگین گردش مالی گل و گیاه در جهان ۱۰۰ میلیارد دلار است افزود: این رقم در ایران ۵۰ میلیون دلار است که با توجه به توانمندی های موجود، رقم بسیار پایینی است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به اینکه سرانه مصرف گل در جهان بیش از ۱۰۰ شاخه است افزود: این در حالیست که سرانه مصرف گل در ایران هفت تا ۱۰ شاخه است.

وی با انتقاد از اینکه صنعت گل و گیاه مورد حمایت قرار نمی گیرد خاطرنشان کرد: ایران از نظر تولید گل و گیاه در جایگاه هفدهم جهان قرار دارد در حالیکه از نظر صادرات رتبه کشور سه رقمی است.

مختاری تصریح کرد: در دوره کنونی مدیریت شهری تهران سه شاخص سرانه فضای سبز، تعداد بوستان های شهری و مساحت کمربند پیرامونی شهر افزایش چشمگیری یافته است.

هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه ۶ تا ۹ مهرماه در مجموعه بوستان گفت وگوی تهران برگزار می شود.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/zy7kp

دیدگاه‌تان را بنویسید:

18 + 13 =