هشدار رئیس شورای شهر تهران برای تعطیلی هرچه زودتر معادن منطقه ۱۸

یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: به استانداری و فرمانداری تهران و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی هشدار می دهم که اگر هر چه زودتر در خصوص تعطیلی معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ اقدام نکنند؛ به روش های دیگر متوسل خواهیم شد.

مهدی چمران در دویست پنجاه و پنجمین جلسه غیرعلنی شورای شهر تهران افزود: ظاهرا موضوع معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ پایتخت به فراموشی سپرده شده، زیرا این معادن باید مدت ها قبل تعطیل می شدند.

وی اظهار کرد: فعالیت این معادن موجب بروز آلودگی هوا در تهران می شود و به طور قطع ادامه فعالیت معادن در ماه های آینده مشکلات جدی را برای شهروندان ایجاد خواهد کرد.

چمران افزود: در همین بارندگی های اخیر فاصله رودخانه کن با گودهای معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ به سه متر رسیده که اگر به این امر رسیدگی نشود، خطر جاری شدن سیل به عنوان یک تهدید بسیار جدی خواهد شد.

وی تصریح کرد: از نظر شورای اسلامی شهر تهران آلایندگی معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ محرز است و دستور تعطیلی و توقف فعالیت این معادن نیز سال گذشته صادر شده است.

حدود ۴۰ سال از فعالیت معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ تهران در محدوده ای به وسعت ۴۰۰ هکتار می گذرد و این موضوع درحال حاضر به یکی از معضلات اصلی زیست محیطی پایتخت به ویژه در بحث آلودگی هوا تبدیل شده است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/x77TT

دیدگاه‌تان را بنویسید:

پنج × 2 =